Zapowiedź

Agnieszka Kruk, Katarzyna Rygiel, Krzysztof Gureczny, Maciej Kawulski Kleks. Nowy początek

  • Seria:  
Najpotężniejsze zaklęcie brzmi: „A co by było, gdyby…” Nie takie miały być te urodziny! Ada Niezgódka liczy na imprezę niespodziankę, tymczasem odwiedza ją dziwny gadający ptak. W dodatku wręcza jej tajemnicze zaproszenie. Dzięki niemu Ada przenosi się do Akademii, której…
Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Format 140 x 200 mm
Więcej szczegółów

Najpotężniejsze zaklęcie brzmi: „A co by było, gdyby…”

Nie takie miały być te urodziny! Ada Niezgódka liczy na imprezę niespodziankę, tymczasem odwiedza ją dziwny gadający ptak. W dodatku wręcza jej tajemnicze zaproszenie. Dzięki niemu Ada przenosi się do Akademii, której dyrektorem jest legendarny profesor Ambroży Kleks. W tym magicznym miejscu dziewczynka odkrywa swój talent do rozwiązywania problemów – podobno nierozwiązywalnych. Zdobywa też nowych przyjaciół, których będzie musiała ochronić przed wielkim niebezpieczeństwem.

Nie Adaś, a Ada. Akademia, w której uczą się już nie tylko chłopcy, ale i dziewczynki. Zarówno z Polski, jak i z całego świata. W uwspółcześnionej wersji kultowej historii o najbardziej bajkowej ze szkół jedynie pan Kleks wcale się nie zmienił: pozostaje zaskakującym, pełnym ciepła i niezwykłego poczucia humoru przyjacielem dzieci, zwierząt i magicznych stworzeń. Powieść napisana na podstawie scenariusza filmu „Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego porwie was na nowo w czarodziejski świat wykreowany przez Jana Brzechwę.

Wiele się w Akademii pozmieniało. Nowi uczniowie (i uczennice!), jeszcze bardziej niesamowite lekcje, a i sam profesor jakby młodszy. Na szczęście niezmienne pozostały wyobraźnia, która ma wielką moc, i magia, dzięki której słynna szkoła wciąż jest najbardziej niezwykłym miejscem w świecie bajek. Oto nowy Kleks na nowe czasy!

– Piotr Fronczewski

Lekcje empatii, harmonii czy aleliminacji powinny odbywać się w każdej szkole. Zapraszam was do Akademii pana Kleksa, w której nauczyciel jest przyjacielem, a marzeń nie wolno się bać!

– Tomasz Kot

O autorze

Katarzyna Rygiel

Współautorka powieści dla dzieci „Tarapaty” oraz „Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2”, które powstały na podstawie scenariuszy filmów Marty Karwowskiej. W 2017 roku była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii Literatura. Jej książka da dzieci „Strażnik Klejnotu” – pierwsza część cyklu inspirowanego historią i legendami Warszawy, zdobyła wyróżnienie literackie w konkursie Książka Roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Format 140 x 200 mm
Liczba stron 288
Data premiery 06.12.2023
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326842795