Bestseller
Nowość

Agnieszka Kruk, Katarzyna Rygiel, Krzysztof Gureczny, Maciej Kawulski Kleks. Nowy początek

  • Seria:  
Najpotężniejsze zaklęcie brzmi: „A co by było, gdyby…” Nie takie miały być te urodziny! Ada Niezgódka liczy na imprezę niespodziankę, tymczasem odwiedza ją dziwny gadający ptak. W dodatku wręcza jej tajemnicze zaproszenie. Dzięki niemu Ada przenosi się do Akademii, której…
Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Format 140 x 200 mm
Więcej szczegółów

Najpotężniejsze zaklęcie brzmi: „A co by było, gdyby…”

Nie takie miały być te urodziny! Ada Niezgódka liczy na imprezę niespodziankę, tymczasem odwiedza ją dziwny gadający ptak. W dodatku wręcza jej tajemnicze zaproszenie. Dzięki niemu Ada przenosi się do Akademii, której dyrektorem jest legendarny profesor Ambroży Kleks. W tym magicznym miejscu dziewczynka odkrywa swój talent do rozwiązywania problemów – podobno nierozwiązywalnych. Zdobywa też nowych przyjaciół, których będzie musiała ochronić przed wielkim niebezpieczeństwem.

Nie Adaś, a Ada. Akademia, w której uczą się już nie tylko chłopcy, ale i dziewczynki. Zarówno z Polski, jak i z całego świata. W uwspółcześnionej wersji kultowej historii o najbardziej bajkowej ze szkół jedynie pan Kleks wcale się nie zmienił: pozostaje zaskakującym, pełnym ciepła i niezwykłego poczucia humoru przyjacielem dzieci, zwierząt i magicznych stworzeń. Powieść napisana na podstawie scenariusza filmu „Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego porwie was na nowo w czarodziejski świat wykreowany przez Jana Brzechwę.

Wiele się w Akademii pozmieniało. Nowi uczniowie (i uczennice!), jeszcze bardziej niesamowite lekcje, a i sam profesor jakby młodszy. Na szczęście niezmienne pozostały wyobraźnia, która ma wielką moc, i magia, dzięki której słynna szkoła wciąż jest najbardziej niezwykłym miejscem w świecie bajek. Oto nowy Kleks na nowe czasy!

– Piotr Fronczewski

Lekcje empatii, harmonii czy aleliminacji powinny odbywać się w każdej szkole. Zapraszam was do Akademii pana Kleksa, w której nauczyciel jest przyjacielem, a marzeń nie wolno się bać!

– Tomasz Kot

O autorze

Agnieszka Kruk

Współtworzyła ok. 1200 odcinków seriali emitowanych w prime time w największych polskich stacjach telewizyjnych, współpracuje z czołowymi polskimi producentami przy rozwoju scenariuszy filmów fabularnych, formatów serialowych i tworzeniu zespołów scenariuszowych. Stworzyła i przez sześć pierwszych edycji organizowała odbywający się w Warszawskiej Szkole Filmowej festiwal Script Fiesta. Pracuje jako niezależna ekspertka dla Creative Europe MEDIA, Eurimages oraz dla polskich funduszy filmowych.

Katarzyna Rygiel

Współautorka powieści dla dzieci „Tarapaty” oraz „Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2”, które powstały na podstawie scenariuszy filmów Marty Karwowskiej. W 2017 roku była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii Literatura. Jej książka da dzieci „Strażnik Klejnotu” – pierwsza część cyklu inspirowanego historią i legendami Warszawy, zdobyła wyróżnienie literackie w konkursie Książka Roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY.

Krzysztof Gureczny

Z pochodzenia lubuszanin, od prawie żyjący 20 lat w Warszawie. Absolwent scenariopisarstwa na PWSFTviT. Autor scenariuszy setek godzin seriali, programów i widowisk telewizyjnych, producent kreatywny audycji radiowych, autor lub współautor scenariuszy filmów “Akademia Pana Kleksa”, “Jak pokochałam gangstera”, “Jak zostałem gangsterem” (oraz książki pod tym tytułem).

Maciej Kawulski

Producent i reżyser filmów fabularnych: „Underdog”, „Jak zostałem gangsterem”, „Jak pokochałam gangstera, Akademia Pana Kleksa”.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Format 140 x 200 mm
Liczba stron 288
Data premiery 06.12.2023
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326842795