O nas

Wydawnictwo Agora dla dzieci to osobna linia Wydawnictwa Agora specjalizująca się w książkach dla dzieci i młodszych nastolatków do 12 roku życia.

kim jesteśmy

Wydawnictwo Agora dla dzieci

 

Wydawnictwo Agora dla dzieci powstało z wielkiej pasji i wiary, że młodzi czytelnicy zasługują na najlepiej napisane i najciekawiej zilustrowane opowieści.

W ofercie Wydawnictwa Agory dla dzieci kładziemy nacisk na tematy bliskie naszemu sercu, dlatego nasze książki podejmują ważne tematy, promują szacunek do innych ludzi i otaczającego nas świata, empatię, przyjaźń, pasję przyrodniczą.

„Lolek” Adama Wajraka, „Rutka” Joanny Fabickiej, popularnonaukowe książki Wojciecha Mikołuszki, przyrodnicze komiksy Tomasza Samojlika i Adama Wajraka, czy bestsellerowa „Szkoła bohaterów i bohaterek” Przemka Staronia – to tylko kilka przykładów znakomicie przyjętych i popularnych książek dla młodych czytelniczek i czytelników, które pierwotnie publikowane były przez Wydawnictwo Agora.

Do sztandarowych serii Wydawnictwa Agora dla dzieci należą „Kocia Szajka” Agaty Romaniuk, „Szkoła Szpiegów” Stuarta Gibbsa, czy cykl Zwierzaki, w skład którego wchodzą zwierzęce historie stworzone przez znakomitych polskich autorów i ilustratorów. Nie boimy się tematów trudnych, czego dowodem jest sukces „Rutki” Joanny Fabickiej, komiksu„O, Choroba!” Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera czy książki – cegiełki „Wszystkie kolory świata”.

Tworzymy książki, które chcemy, żeby nasze dzieci czytały.

Karolina Oponowicz | Redaktorka Wydawnictwa Agora dla dzieci

Kochamy wszystkie nasze książki, więc nie umiemy wybrać tej jednej ulubionej.

Uwielbiamy za to, kiedy autorzy i ilustratorzy zaskakują nas swoimi pomysłami, a także kiedy dzieci pytają o datę premiery – na przykład  kolejnej części „Szkoły Szpiegów”…

Sami też nieustająco szukamy inspiracji do nowych książek, przywozimy je z wakacji w lesie, spacerów z kotami, rozmów z przyjaciółmi, i oczywiście czytelnikami i czytelniczkami.

Wydawnictwo Agora dla dzieci

Nasza misja

Teraz jako osobna linia wydawnicza z jeszcze większą energią skupiamy się na rozwijaniu spójnej i różnorodnej oferty. Z entuzjazmem dzielimy się z naszymi młodszymi czytelni(cz)kami, ich rodzicami i opiekunami RADOŚCIĄ CZYTANIA.
Dlatego też nasze książki:

 

  • podejmują ważne i aktualne tematy
  • promują szacunek do innych ludzi i otaczającego nas świata
  • zachęcają do patrzenia na świat z otwartością
  • pobudzają naturalną ciekawość
  • bawią, intrygują, rozwijają pasję przyrodniczą
  • inspirują do rozwoju i działań na rzecz wspólnoty

Wydawnictwo Agora dla dzieci

Jak działamy?

1
Świetne historie

Wydajemy wciągające opowieści dla młodszych i starszych dzieci. Nasze historie dostępne są w formie książek, ebooków i audiobooków.

2
Najlepsi autorzy

Współpracujemy z czołowymi polskimi twórczyniami twórcami literatury dla dzieci.

3
Niezapomniane wydarzenia

Współpracujemy z najlepszymi festiwalami organizując liczne spotkania literackie i warsztaty dla dzieci na terenie całej Polski.

4
Książki z misją

Angażujemy się społecznie - nasze książkowe akcje charytatywne: „Wszystkie kolory świata”, „O, choroba”, czy „Kocia szajka i zagadka zniknięcia śledzi” w tłumaczeniu na j. ukraiński.

Nasi autorzy

Akcje specjalne

Angażujemy się społecznie – nasze książkowe akcje charytatywne: „Wszystkie kolory świata”, „O, choroba”, czy „Kocia szajka i zagadka zniknięcia śledzi” w tłumaczeniu na j. ukraiński.

Angażujemy się społecznie – nasze książkowe akcje charytatywne: „Wszystkie kolory świata”, „O, choroba”, czy „Kocia szajka i zagadka zniknięcia śledzi” w tłumaczeniu na j. ukraiński.

Czytaj więcej

Zamów egzemplarz recenzencki

Masz ochotę zrecenzować którąś z naszych książek? Zapraszamy do kontaktu.

Propozycje wydawnicze

Jesteś autorką/autorem, ilustratorką/Ilustratorem poszukującym wydawcy? Prześlij nam swoją propozycję

Podejmij współpracę

Organizujesz festiwal literacki? Potrzebujesz zaprosić autora/autorkę na spotkanie? Masz pomysł na fajne warsztaty dla dzieci? Daj nam znać!