Agata Romaniuk Котяча Ватага і загадка зникнення оселедців

  Przybij piątkę Kociej Szajce i daj się porwać detektywistycznej przygodzie! W cieszyńskim ratuszu szykuje się uroczysty bankiet, którego atrakcją mają być słynne w całym mieście kanapeczki ze śledziem. Tymczasem w sklepie rybnym na ulicy Głębokiej dochodzi do włamania. Wszystkie…
Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Seria Seria "Kocia Szajka"
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Format 165 x 215 mm
Więcej szczegółów
Kolorowanki – Kocia Szajka (PDF, 4MB) Pobierz
Kolorowanki – Kocia Szajka (PDF, 2MB) Pobierz

Przybij piątkę Kociej Szajce i daj się porwać detektywistycznej przygodzie!

W cieszyńskim ratuszu szykuje się uroczysty bankiet, którego atrakcją mają być słynne w całym mieście kanapeczki ze śledziem. Tymczasem w sklepie rybnym na ulicy Głębokiej dochodzi do włamania. Wszystkie śledzie znikają… Do akcji niezwłocznie wkraczają komisarz Ludwik Psota i policjantka Walerka Koczy. Sprawa nie jest prosta. Pomóc może tylko Kocia Szajka, którą dowodzi sam Komandos, były oficer kocich oddziałów specjalnych. Czy uda im się znaleźć złodzieja i uratować przyjęcie w ratuszu?

Akcja książki rozgrywa się w Cieszynie, tętniącym życiem i pełnym niespodzianek mieście leżącym na pograniczu polsko-czeskim. Miejscowe koty, o mocnym charakterze i dużej fantazji, pomagają policji w rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek.

Ukraińskie wydanie książki „Kocia szajka i zagadka zniknięcia śledzi” powstało w ramach akcji charytatywnej Książki dla Ukrainy prowadzonej przez Wydawnictwa Agora. Jej cel to ułatwienie ukraińskim dzieciom adaptacji w Polsce, przyniesienie im odrobiny radości z dobrej literatury, by choć na chwilę mogły oderwać się od trudnych przeżyć związanych z wojną.

Autorką przekładu jest Ołena Szeremet, a zredagowała go Hałyna Tkaczuk.

Egzemplarze książki przekazywane są bezpłatnie instytucjom mającym pod swoją opieką dzieci z Ukrainy, by trafić do jak najszerszego grona młodszych czytelników. Fundacje, szkoły, biblioteki, przedszkola zainteresowane bezpłatnymi egzemplarzami dla swoich podopiecznych z Ukrainy prosimy o kontakt mailowy na adres: ksiazkidlaukrainy@agora.pl. Po przyjęciu zgłoszenia prześlemy specjalny kod, umożliwiający zamówienie książki – odbiorca ponosi jedynie koszt przesyłka kurierskiej.

Osoby prywatne, pragnące sprezentować egzemplarz książki zaprzyjaźnionym rodzinom z Ukrainy zachęcamy do zakupu książki.

Аґата Романюк

Ілюстрації Мальвіни Гайдук

Переклад: Олена Шеремет

Редагування українського видання: Галина Ткачук

Видавництво «Аґора для дітей»

Для дітей віком 6-8 років.

O autorze

Agata Romaniuk

Agata Romaniuk - socjolożka z doktoratem z IFiS PAN i reporterka. Publikuje m.in. w "Dużym Formacie", "Piśmie" i "Przekroju". Autorka książki o kobietach w Omanie. Jako powieściopisarka zadebiutowała w Wydawnictwie Agora książką  "Proste równoległe". Pomysłodawczyni i autorka bestsellerowej serii detektywistycznej dla dzieci  "Kociej Szajka", "Precelka z Kociej Szajki" oraz "Tolo i Bola"

Na skróty

Inne książki autora

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Format 165 x 215 mm
Liczba stron 128
Data premiery 27.09.2022
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326839900