ZAPOWIEDŹ

Kleks. Nowy początek - zapowiedź książki

„Kleks. Nowy początek” - książka stworzona na podstawie filmu w reżyserii Macieja Kawulskiego „Akademia Pana Kleksa”- trafi do księgarń 6 grudnia!

ZAPOWIEDŹ

Spotkanie z Arnfinnem Kolerudem

Już 16 i 17 listopada autor "Miliona dobrych uczynków" odwiedzi Polskę!

ZAPOWIEDŹ

Kurzol. Strach się bać!

Nowe (trochę strrraszne) przygody Antka i Kurzola! Ale umówmy się - strach ma wielkie oczy...

NOWOŚĆ

Milion dobrych uczynków

Pieniądze szczęścia nie dają - ale każdy z nas chce to sprawdzić na własnej skórze...

NOWOŚĆ

Pora na przygodę w Wenecji!

Siódmy tom bestsellerowej serii o kocich detektywach z Cieszyna

NOWOŚĆ

Zbój

Zbój i Regina – Lamy na gigancie? W polskich górach? Ta historia zdarzyła się naprawdę!

NOWOŚĆ

Poznaj przygody Małej Tarmosi

Tomasz Samojlik ulubiony przyrodnik, autor i rysownik książek dla dzieci powraca z historyjkami o Tarmosi!

Mała Tarmosia

NOWOŚĆ

Detektyw Wróbel i struty dziób

Kryminalna zagadka z jajem, humorystyczne (acz prawdziwe) sceny z życia ptaków w wielkim mieście, dowcipne dialogi i rysunki Tomasza Samojlika, uzupełniane przyrodniczymi gawędami i zdjęciami autorstwa Adama Wajraka!

Jesteśmy linią Wydawnictwa Agora wyspecjalizowaną w literaturze dziecięcej. Naszym celem jest odkrywanie kolejnych dobrych, mądrych, pięknych i odważnych książek dla dzieci, które będą gwarantować przyjemną lekturę i rozrywkę na wysokim poziomie, rozbudzać naturalną dziecięcą ciekawość i wyobraźnię, oraz inspirować do bycia lepszym człowiekiem.

Ponieważ kładziemy nacisk na tematy bliskie naszemu sercu, książki Wydawnictwa Agora dla dzieci podejmują ważne tematy, promują pasję przyrodniczą, empatię, przyjaźń, szacunek do innych ludzi i otaczającego nas świata

Przyjaciel Północy

Nominacja literacka w konkursie Książka Roku 2022 Polskiej Sekcji IBBY

Dzięki lekturze „Przyjaciela Północy” czytelnicy i czytelniczki przeżyją niezapomnianą przygodę, poznają oszałamiającą dziką przyrodę Svalbardu, poczują dreszcz emocji żeglując wśród lodowców tropem kłusowników. Całkiem możliwe, że któraś czy któryś z nich postanowi zająć się w przyszłości nauką, by móc prowadzić badania w jednej z polskich stacji badawczych na Spitsbergenie. Z pewnością świadomość naszej wspólnej odpowiedzialności za ten niezwykły świat przedstawiony w książce Ilony Wiśniewskiej wzrośnie. Podobnie jak szacunek do zwierząt: tych wielkich, i tych całkiem malutkich.

Sprawdź szczegóły
Żałuję, że ta książka nie powstała, kiedy sam byłem w wieku głównego bohatera – na pewno przeżywałbym jego przygody razem z nim. Polecam lodowato, jak na Arktykę przystało.
Mikołaj Golachowski

Podejmij z nami współpracę!

Szukasz doświadczonego wydawcy? A może chciał(a)byś pracować z tekstami autorek i autorów w roli tłumaczki/tłumacza? Lub chcesz zrecenzować któryś z naszych tytułów? Zapraszamy do współpracy również ilustratorów i ilustratorki książek dla dzieci i młodzieży a także dla dorosłych. Sprawdź jak możemy nawiązać z Tobą współpracę!

Napisz do nas!

Rutka

Poruszająca powieść o przyjaźni, która nie zna granic…

Dziesięcioletnia Zosia jako jedyna z ulicy nie wyjechała na wakacje. Spędza je na wyludnionych Bałutach, starej dzielnicy Łodzi. W pewne upalne, sierpniowe popołudnie spotyka na podwórku Rutkę – tajemniczą dziewczynkę z rudym warkoczykiem. Od tej chwili zacznie się ich zwariowana, pełna magii i tajemnic podróż w czasie.

 

Ważniejsze nagrody:

Książka Roku 2016 Polskiej Sekcji IBBY – Nagroda Główna (Literatura)

Lista Białych Kruków (White Ravens) 2017

Świat Przyjazny Dziecku – Nagroda Główna (2019)

Złota Dwudziestka kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom (2020)

Sprawdź szczegóły

Szczególnie polecamy

Mirosław Wlekły

Mirosław Wlekły

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiej Szkoły Reportażu. Autor m.in. takich książek jak: „All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”, “Tu byłem. Tony Halik”, „Raban! O kościele nie z tej ziemi”.
Dla dzieci napisał dwie książki: „Przygoda dzika Toniego Halika” i „Jadą Haliki przez Ameryki”, zilustrowane przez Magdalenę Kozieł-Nowak.

Przez cały miesiąc książki Mirosława Wlekłego w super cenie znajdziecie na stronie Kulturalnego sklepu, wersje elektroniczne na Publio.pl.

Mirosław Wlekły

Zamów egzemplarz recenzencki

Masz ochotę zrecenzować którąś z naszych książek? Zapraszamy do kontaktu.

Propozycje wydawnicze

Jesteś autorką/autorem, ilustratorką/Ilustratorem poszukującym wydawcy? Prześlij nam swoją propozycję.

Podejmij współpracę

Organizujesz festiwal literacki? Potrzebujesz zaprosić autora/autorkę na spotkanie? Masz pomysł na fajne warsztaty dla dzieci? Daj nam znać!