28 lipca 2020

Adam Wajrak i Nuria Selva Fernandez. Ich „Kuna za kaloryferem” powraca!

Już w sierpniu

Udostępnij post
Już 12 sierpnia ukaże się uzupełnione wznowienie kultowej „Kuny za kaloryferem” Adama Wajraka i Nurii Selvy Fernandez – ukochany pan od przyrody i nieustraszona specjalistka od padliny z czułością i humorem opowiadają o uratowanych przez siebie zwierzętach.

Wszystko zaczęło się od wrony o imieniu Kra – pisklaka znalezionego przez Adama Wajraka na warszawskim Żoliborzu. Potem Adam i Nuria Selva Fernandez przygarnęli jeszcze wiele innych zwierząt: wyrzucone z gniazda bociany (Kuternoga oraz szalony Declan), osierocone borsuki, małe wydry (w tym wydra Julek, która została holenderskim skarbem narodowym), kuny, nietoperze, jerzyki, srokosze czy gromadę sów – wielbicielek dnia. A Nuria i Adam z naukowczyni i dziennikarza zamienili się w pełnoetatowych opiekunów tej wspaniałej menażerii.

Swoje perypetie opisali czule i z humorem w kultowej książce „Kuna za kaloryferem”. Po latach wznawiają ją w nowej oprawie graficznej, z mnóstwem pięknych zdjęć własnego autorstwa, a przede wszystkim uzupełnioną o dalsze losy podopiecznych.

„Tylko sobie nie myślcie, że są to jakieś błahe historyjki o zwierzętach. Wajrak potrafi opowiadać tak, że każde zdarzenie staje się ważne, dramatyczne i jedyne w swoim rodzaju. Taka umiejętność to dar rzadki, nie każdemu pisarzowi dany.”

Wisława Szymborska

ZAPRASZAMY NA LETNIE SPOTKANIA Z ADAMEM WAJRAKIEM NA FESTIWALACH

5 sierpnia (środa) g. 11 Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, scena główna
14 sierpnia (piątek) g. 19 Festiwal Literacki Patrząc na Wschód, Buda Ruska
21 sierpnia (piątek) g. 17 Lekcja Wajractwa dla każdego, Teatr im Jaracza w Olsztynie, na dziedzińcu
23 sierpnia (niedziela) g. 16 Literacki Sopot – będą zapisy! Sprawdźcie na literackisopot.pl