9 kwietnia 2019

„Fluff” – nowa książka Natalii Osińskiej, autorki głośnego „Fanfika” i „Slasha”

Książkę „Fluff” powinien poznać każdy: nastolatki i rodzice

Udostępnij post

Natalia Osińska
Fluff
Premiera 10 kwietnia 2019

Czasem największym ryzykiem jest przyznanie się do uczuć. Ta książka udowadnia, że warto się odważyć.

„Fluff” to kolejna mądra i wzruszająca książka Natalii Osińskiej o trudach dorastania. Autorka głośnego „Fanfika” i „Slasha” oddaje głos tym, którzy na co dzień milczą. Tę historię powinien poznać każdy: i nastolatki, i rodzice, dla których świat ich dzieciaków pozostaje często wielką łamigłówką.

„Odpowiednie momenty nie przychodzą same.
Odpowiednie momenty się tworzy”.

Kiedy jest TEN moment na podjęcie wyzwania?

Matylda nie lubi ryzyka. Woli pozostać wiecznym przeciętniakiem niż narazić się na utratę popularności w szkole. Za to Wika chętnie wyróżnia się w tłumie. Kolorowe peruki, gruba warstwa makijażu i ekscentryczne stroje to jej sposób na ucieczkę od świata. W dodatku ma bujną przeszłość, lecz tylko wirtualną.

Znajomość w Wiką, tajemniczą dziewczyną z Internetu, zmusi Matyldę do zadania sobie najtrudniejszych pytań: kim jestem, czego chcę, jak sobie z tym WSZYSTKIM dać radę? W realu dziewczyny będą musiały odnaleźć się w labiryncie dotąd nieznanych im emocji. Czeka je prawdziwy test na dorosłość. Kto zda go lepiej: dwie nastolatki czy ich pełnoletni bliscy?

Jak podkreśla sama autorka, pisze głównie o młodzieży i dylematach, które są charakterystyczne dla tego etapu życia. Jednym z nich jest zastanawianie się nad swoją orientacją i tożsamością. Natalia Osińska zwraca uwagę, że jest to jeden z ważnych, a mocno zaniedbanych przez mainstreamową literaturę elementów dorastania.

Ilustracje do powieści „Fluff” stworzył Mariusz Andryszczyk.

O autorce:
Natalia Osińska – absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zadebiutowała w 2016 roku książką „Fanfik”, która została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej 2016 i wyróżniona w IX Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. Powieść „Slash” kontynuowała temat LGBT wśród młodzieży podjęty w „Fanfiku”, opowiadając o losach Tośka i Leona. W książce „Fluff” pojawiają się bohaterowie znani z poprzednich tomów, których pokochali czytelnicy. Jednak tym razem na plan pierwszy wysuwa się relacja pary dziewcząt – Matyldy i Wiki. „Fluff” można z powodzeniem czytać jako oddzielną, niezależną całość.