6 marca 2024

"Historia życia. Moja pierwsza książka o ewolucji". Premiera nowej popularnonaukowej serii dla dzieci. W sprzedaży już od marca!

Książka polecana przez dzieci i popularyzatorów nauki!

Udostępnij post

Zdumiewająca opowieść o 4 miliardach lat ewolucji życia na naszej planecie, wspaniale opowiedziana i zilustrowana! Premiera „Historii życia” już 27 marca!

„Mamo, przeczytaj mi jeszcze raz!” – Anastazja, lat 6
Jak powstała Ziemia, czym była pierwotna zupa, dlaczego wyginęły dinozaury i czy kiedyś zamiast samolotów po niebie latały wielkie ważki? Od tej pory żaden rodzic nie będzie miał problemów z odpowiedzią na najtrudniejsze dziecięce pytania! „Historia życia” to pierwszy tom nowej popularnonaukowej serii dla młodszych czytelników, która oferuje fantastyczną podróż przez historię i naukę!

Tak polecają książkę eksperci, Aleksandra i Piotr Stanisławscy z serwisu CrazyNauka.pl
„Niełatwo jest na kilkunastu stronach streścić 4,5 miliarda lat historii. Autorzy książki „Historia życia. Moja pierwsza książka o ewolucji” zabierają nas więc na szybki przelot: w podróż przez czas ruszamy wkrótce po powstaniu Ziemi, a lądujemy we współczesności. Co ważne mamy okazję uważniej przyjrzeć się bodaj najbardziej tajemniczemu momentowi, a więc narodzinom życia. Tu sięgamy po aktualną wiedzę, więc czytający z dziećmi rodzice również mogą być zaskoczeni. Są oczywiście dinozaury (muszą być!), ale szczęśliwie nie dominują nad całą historią życia, a dobrze wpisują się w opowieść pokazującą dzieje najdziwniejszej planety, jaką znamy w kosmosie.”

A tak piszą o niej nasi mali recenzenci
“Teraz już wiem czemu woda jest tak ważna, to tam się wszystko zaczęło.” – Miłosz lat 6
“O, tu są takie ładne kolorowe rybki. Jedne wyglądają jak skarpetki!” –  Kubuś, lat 5
„Ta książka to dla mnie odkrycie skąd się wziął człowiek.” – Dobrusia lat 6
”Mamo, przeczytaj mi jeszcze raz!” – Anastazja lat 6
”Fajnie, że już wiem skąd wzięły się małpy.” – Marcelina, 4 lata
”Ale duzi dinozaur!” – Gabryś, 3 lata
”Bardzo ciekawa książeczka i ma fajne, kolorowe obrazki.” – Rozalka, lat 5  

Serię polecają Aleksandra i Piotr Stanisławscy z CrazyNauka.pl, Karol Wójcicki | Z głową w gwiazdach oraz mali czytelnicy!