21 września 2023

Zbój i Regina - Lamy na gigancie? W polskich górach? Ta historia zdarzyła się naprawdę!

Udostępnij post

Zbój to postać autentyczna. Ten ciekawy świata i przygód samiec lamy andyjskiej mieszkał sobie spokojnie w miasteczku westernowym pod Karpaczem. Kiedy 3 lata temu Zbój uciekł swoim opiekunom i wędrował przez wiele miesięcy po Karkonoszach, rozpisywały się o tym media w całej Polsce. Co się wydarzyło podczas tej wędrówki po górach? O tym przeczytacie w książce „ZbójJoanny Jagiełło!

Wcale nie za górami, za lasami, a całkiem niedaleko, i wcale nie dawno, dawno, a kilka lat temu, żyły sobie lamy, które postanowiły opuścić bezpieczną zagrodę i udać się na spacer po Karkonoszach. Jedna z nich, Regina, wkrótce wróciła do domu. Druga, tytułowy Zbój, wędrowała po górach przez wiele miesięcy, by spełnić swoje wielkie marzenie o wolności, powrocie w rodzinne Andy i odnalezieniu Ducha Gór.

Zanim dowiecie się, czy jej się to udało, poznacie wspaniałe przygody ciekawej świata lamy, spotkacie mnóstwo fascynujących zwierząt i poszukacie odpowiedzi na pytanie o to, co jest w życiu najważniejsze.

Losy Zbója i Reginy pięknie opisała Joanna Jagiełło, zainspirowana prawdziwą historią lam uciekinierek i ich górskiej wędrówki. Karkonoską przyrodę olśniewająco zilustrował mistrz Marcin Minor.

Książkę polecają: CzasDzieci.pl, AktywneCzytanie.pl, Granice.pl, Karkonosze.pro

Premiera książki już 11 października!


SERIA ZWIERZAKI

„Zbój” to dziesiąta książka w serii Zwierzaki. Młode czytelniczki i czytelnicy poznają w niej trzymające w napięciu opowieści ze świata zwierząt – pełne przyrodniczych ciekawostek, a jednocześnie inspirujące do rozmyślań na ważne, uniwersalne tematy.

Inne tytuły w serii Zwierzaki

  • Lolek” Adama Wajraka, il. Mariusz Andryszczyk
  • Ambaras” Tomasza Samojlika, il. Elżbieta Wasiuczyńska
  • Wojtek” Wojciecha Mikołuszki, il. Małgorzata Dmitruk
  • Dzik Dzikus” Krzysztofa Łapińskiego, il. Marta Kurczewska
  • Tarmosia” Tomasza Samojlika, il. Ania Grzyb
  • Bercia i Orson” Tomasza Samojlika, il. Elżbieta Wasiuczyńska
  • Świnia Malwina” Krzysztofa Łapińskiego, il. Marta Kurczewska
  • Ośmiornica Zośka”  Katarzyny Boni, il. Marcin Minor
  • Tygrys” Cezarego Harasimowicza, il. Marta Kurczewska