IWONA PIETRZAK PŁACHTA

Iwona Pietrzak-Płachta

 

Nauczyciel Roku 2022, twórczyni Wypożyczalni Skrzydeł – biblioteki szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie. Propagatorka i trenerka budowania marki i identyfikacji wizualnej bibliotek szkolnych.
Ze swoją biblioteką uhonorowana w 2022 r. nagrodą im. Janusza Korczaka, za stworzenie w podlubelskiej szkole wyjątkowej biblioteki i centrum szkolnego życia oraz wdrażanie korczakowskich idei.Wyróżniona nagrodą Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz nagrodą Wójta Gminy Wólka.Wielokrotna laureatka konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „ Mistrz Promocji Czytelnictwa”: wyróżnienie za rok 2019, III miejsca w Polsce za rok 2020 i ponowne wyróżnienie w roku 2021.
Zamiast książek wypożycza skrzydła, na których szybuje ze swoimi czytelnikami do książkowych krain, co udowadnia w swojej baśniowej książce „Wypożyczalnia Skrzydeł” zilustrowanej przez Matyldę Konecką.
Obala stereotypy, że czytanie to zajęcie statyczne i potrafi sprawić, że dzieci o różnych temperamentach czują, że czytanie ma moc!
Pobierz zdjęcie autora