Yvette Żółtowska-Darska

 

Yvette Żółtowska-Darska  – urodziła się w rodzinie artystów-malarzy. Jako nastolatka marzyła, by wydawać w Polsce kultowy francuski magazyn „Elle”. Zanim została pisarką, pracowała w agencji reklamowej McCann-Erickson, w paryskiej centrali koncernu kosmetycznego L’Oréal oraz… polskiej edycji magazynu „Elle”. Jednak to telewizja, a nie prasa przyniosły jej spełnienie.

Przez 6 lat kierowała kobiecym kanałem telewizyjnym TVN STYLE, realizując wiele nowatorskich programów i kreując wiele medialnych karier. I kiedy już wydawało się, że osiągnęła szczyt marzeń, „bajka” się skończyła. Przyszły trudne chwile, a wraz z nimi, jak to w życiu bywa, nowe spostrzeżenia i nowe możliwości. Wychowując samodzielnie syna zafascynowała się jego pasją – futbolem i postaciami najlepszych zawodników. Wkrótce napisała pierwszą książkę o Messim. Potem kolejne. I zanim się obejrzała, jej opowieści o gwiazdach futbolu stały się bestsellerami, a pisanie książek – nowym sposobem na życie.

W Wydawnictwie Agora wydała książkę dla nastolatków „Oni są super. 40 historii o ludziach, którzy znaleźli pomysł na siebie”.