Agata Romaniuk Kocia Szajka i fałszerze pierników (wersja z autografem)

Pazury naostrzone, ogony w szpic – Kocia Szajka szykuje się do kolejnego śledztwa! Tym razem koty wyruszają do Torunia, miasta pełnego tajemnic, w którym grasuje zuchwała banda fałszerzy pierników. Piąta część bestsellerowej serii przygód detektywów z Cieszyna, autorstwa Agaty Romaniuk…
Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Seria Seria "Kocia Szajka"
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Format 165 x 215 mm
Więcej szczegółów

Pazury naostrzone, ogony w szpic – Kocia Szajka szykuje się do kolejnego śledztwa! Tym razem koty wyruszają do Torunia, miasta pełnego tajemnic, w którym grasuje zuchwała banda fałszerzy pierników. Piąta część bestsellerowej serii przygód detektywów z Cieszyna, autorstwa Agaty Romaniuk znanej dzieciom jako pani Wieczorynka.

Emerytowany komisarz policji kot Bibi Lolo nie ma złudzeń – jego kariera dobiegła końca. Brak mu sił, by gonić złodziei po ciemnych zakamarkach Torunia i czaić się na dachach. Kiedy jednak w mieście zaczyna grasować banda zuchwałych fałszerzy pierników, Bibi Lolo rozpoczyna śledztwo. Na pomoc przybywa mu słynna Kocia Szajka, detektywi, którym niestraszna żadna zagadka kryminalna. Czy kotom uda się namierzyć przestępców i ocalić najlepsze pierniki na świecie?

Agata Romaniuk – pisarka, reporterka, socjolożka. Kocistka rozkochana w przygodach i małych miasteczkach. Jako Pani Wieczorynka opowiada w internecie improwizowane bajki dla dzieci. Ilustracje do serii Kocia Szajka stworzyła Malwina Hajduk, projektantka książek, plakatów i wystaw. Mieszka we Wrocławiu, po którym dużo spaceruje ze swoimi psami, rozglądając się, oczywiście, za tamtejszymi kotami.

O autorze

Agata Romaniuk

Agata Romaniuk - socjolożka z doktoratem z IFiS PAN i reporterka. Publikuje m.in. w "Dużym Formacie", "Piśmie" i "Przekroju". Autorka książki o kobietach w Omanie. Jako powieściopisarka zadebiutowała w Wydawnictwie Agora książką  "Proste równoległe". Pomysłodawczyni i autorka bestsellerowej serii detektywistycznej dla dzieci  "Kociej Szajka", "Precelka z Kociej Szajki" oraz "Tolo i Bola"

Na skróty

Inne książki autora

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Format 165 x 215 mm
Liczba stron 120
Data premiery 26.10.2022
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326840050

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 4.2MB, MOBI - 4.4MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
ISBN 978-83-268-4060-9

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 274.6MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
ISBN 978-83-268-4086-9