Nowość

Boguś Janiszewski Książka o narkotykach (wersja z autografem)

  • Seria:  
Nie bierzesz, ale o tym słyszałaś/słyszałeś? Przeczytaj. Ty nie bierzesz, ale inni tak? Przeczytaj. Czegoś tam spróbowałaś/spróbowałeś i nie wiesz, co teraz? Przeczytaj. Walisz regularnie? Nie trać czasu na czytanie, tylko zwróć się do specjalisty.   Z tej książki dowiecie…
Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Oprawa zintegrowana
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2024
Format 190 x 245 mm
Więcej szczegółów

Nie bierzesz, ale o tym słyszałaś/słyszałeś?

Przeczytaj.

Ty nie bierzesz, ale inni tak?

Przeczytaj.

Czegoś tam spróbowałaś/spróbowałeś i nie wiesz, co teraz?

Przeczytaj.

Walisz regularnie?

Nie trać czasu na czytanie, tylko zwróć się do specjalisty.

 

Z tej książki dowiecie się wszystkiego, o czym zapomniał lub nie chciał powiedzieć wam dealer. Warto ja przeczytać i wygrać życie.

– dr Eryk Matuszkiewicz, toksykolog i wykładowca akademicki

Substancje psychoaktywne są wśród nas, a samo straszenie nimi nie działa. Pora na zmianę narracji!

– Natalia Juszczak, psycholożka, specjalistka psychoterapii uzależnień

Dorośli, a na pewno większość z nich, boją się narkotyków. Tymczasem młodych ludzi substancje psychoaktywne fascynują. I z dużym prawdopodobieństwem się z nimi zetkną.

W „Książce o narkotykach” czytelniczki i czytelnicy znajdą sprawdzone informacje o tym, czym są substancje psychoaktywne, jak działają na mózg i organizm człowieka, czym różnią się między sobą, ale też o tym, na czym polega mechanizm uzależnienia. Otrzymacie też wskazówki gdzie szukać pomocy, gdy sprawa wymyka się spod kontroli.

Jest tu solidna dawka wiedzy, podanej w przystępnej formie przez Bogusia Janiszewskiego, który specjalizuje się w tłumaczeniu trudnych tematów młodym ludziom. Za niepowtarzalną warstwę graficzną odpowiada Max Skorwider.

„Książkę o narkotykach” konsultowało szerokie grono ekspertów: lekarzy, specjalistów uzależnień, terapeutów i prawników.

O autorze

Boguś Janiszewski

Boguś Janiszewski – Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pisarz, nauczyciel, ekspert związany ze środowiskiem edukacji niepublicznej. Dla Wydawnictwa Agora dla dzieci i Fundacji ISKIERKA wspólnie z Maksem Skorwiderem stworzył charytatywnie książkę-cegiełkę "O, choroba", pomagającą dzieciom z chorobami nowotworowymi. Z ilustratorką Nikolą Kucharską tworzy serię o Kurzolu ("Kurzol. Gdzie się podział sen", Kurzol. Strach się bać!").

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Format 190 x 245 mm
Liczba stron 232
Data premiery 07.06.2024
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2024
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326841996