Zofia Stanecka Księga Ludensona

  • Seria:  
Są książki, które ożywiają nie tylko wyobraźnię… To nie będą zwyczajne wakacje. Tego lata w Jastrzębiej Górze pojawią się troll, olbrzym i czwórka energicznego rodzeństwa. Ludzie i magiczne stwory ruszą na poszukiwania tajemniczej, spisanej przed wiekami Księgi Ludensona, która ma…
Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Ilustracje Marianna Oklejak
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów

Są książki, które ożywiają nie tylko wyobraźnię…

To nie będą zwyczajne wakacje. Tego lata w Jastrzębiej Górze pojawią się troll, olbrzym i czwórka energicznego rodzeństwa. Ludzie i magiczne stwory ruszą na poszukiwania tajemniczej, spisanej przed wiekami Księgi Ludensona, która ma moc stwarzania i niszczenia. Czy uda się ją znaleźć, zanim trafi w niepowołane ręce, i zatrzymać zaklęte w niej żywioły? Na śmiałków, którzy podejmą się zadania, czekają liczne niespodzianki, chwile grozy i wbijające w fotel zwroty akcji. Wspólne przygody zjednoczą tych, których do niedawna dzieliło prawie wszystko.

Zofia Stanecka, jedna z najbardziej znanych autorek książek dla dzieci, napisała Księgę Ludensona z miłości do morza i dziwnych stworzeń. Magiczną opowieść zilustrowała w niepowtarzalnym stylu Marianna Oklejak.

 MARIANNA OKLEJAK

Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Rysuje, projektuje książki i plakaty. Jej ilustracje kilkukrotnie zdobywały przyznane przez Polską Sekcję IBBY nagrody główne i wyróżnienia, są wpisane m.in. na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz trafiały do finałów prestiżowych konkursów zagranicznych. Kocha książki, lubi morze i ma kilka solidnych dowodów na to, że olbrzymy naprawdę istnieją.

O autorze

Zofia Stanecka

Zofia Stanecka - jedna z najpopularniejszych polskich pisarek dla dzieci. Autorka bestsellerowej serii Basia, książek "Świat według dziadka", "Tajemnica namokniętej gąbki", "Lotta, czyli jak wychować ludzkie stado", czy "Drań, czyli moje życie z jamnikiem". Czyta, odkąd pamięta. Jest pasjonatką Tolkiena i wielką miłośniczką kina bollywoodzkiego. Jej przygodowa książka "Księga Ludensona" zilustrowana przez Mariannę Oklejak to osobisty hołd autorki złożony literaturze, mitom nordyckim, bibliotekom oraz beztroskim wakacjom! Jest równieź autorką opowiadania "Toto" w charytatywnym zbiorze "Wszystkie kolory świata". Jest autorką opowiadania "Toto" w charytatywnym zbiorze "Wszystkie kolory świata".

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 272
Data premiery 01.06.2022
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326839399

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 7.2MB, MOBI - 7.8MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
ISBN 978-83-268-3967-2

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 425.6MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
ISBN 978-83-268-3981-8