Ilona Wiśniewska Przyjaciel Północy

  • Seria:  
Arktyczne lato, niedźwiedzie polarne i pełna przygód pogoń za kłusownikami! To miały być spokojne wakacje w towarzystwie ulubionej ciotki. Nietypowe, bo na dalekim Spitsbergenie, wśród reniferów, maskonurów i fiordów. Dwunastoletni Daniel nie spodziewał się jednak, że lądując na arktycznej wyspie,…
Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Ilustracje Mariusz Andryszczyk
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów

Arktyczne lato, niedźwiedzie polarne i pełna przygód pogoń za kłusownikami!

To miały być spokojne wakacje w towarzystwie ulubionej ciotki. Nietypowe, bo na dalekim Spitsbergenie, wśród reniferów, maskonurów i fiordów. Dwunastoletni Daniel nie spodziewał się jednak, że lądując na arktycznej wyspie, wpadnie w sam środek afery kryminalnej. Ktoś zabija niedźwiedzie polarne, a miejscowa policja nie potrafi ustalić sprawców. Czy w takiej sytuacji można być bezczynnym, szczególnie gdy ma się wolny czas, duszę odkrywcy i ciotkę dziennikarkę która zna wyspę jak własną kieszeń?

Żałuję, że ta książka nie powstała, kiedy sam byłem w wieku głównego bohatera – na pewno przeżywałbym jego przygody razem z nim. Polecam lodowato, jak na Arktykę przystało.

Mikołaj Golachowski – przyrodnik, podróżnik i pisarz

 

Książka została wyróżniona w konkursie Nagroda Magellana w kategorii „Książka dla dzieci” oraz nominowana do prestiżowej nagrody Literacka Podróż Hestii.

 

Ilona Wiśniewska, autorka cenionych reportaży z dalekiej Północy, debiutuje powieścią dla młodych czytelniczek i czytelników, a niepowtarzalną atmosferę Spitsbergenu oddają sugestywne, malarskie ilustracje Mariusza Andryszczyka.

Książkę polecają: BukBuk.pl, CzasDzieci.pl, OurLittleAdventures.pl

Patronat honorowy: Ambasada Królestwa Norwegii

O autorze

Ilona Wiśniewska

Ilona Wiśniewska – autorka książek reporterskich o dalekiej Północy („Białe. Zimna wyspa Spitsbergen”, „Hen. Na północy Norwegii”, „Lud. Z grenlandzkiej wyspy” oraz "Migot") i nauczycielka języka norweskiego. Przez pięć lat mieszkała na Spitsbergenie, teraz żyje w Tromsø, największym mieście północnej Norwegii, wraz z mężem Birgerem oraz kotami Raptusem i Puszkinem. „Przyjaciel Północy” to jej pierwsza książka dla młodszych czytelniczek i czytelników.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 320
Data premiery 09.02.2022
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326838613

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 8.0MB, MOBI - 8.5MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
ISBN 978-83-268-3873-6

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 409.0MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
ISBN 978-83-268-3896-5