Nowość

Karolina Lewestam Silla

Odwieczna harmonia została naruszona. Jedyną nadzieją na ocalenie świata Zorzy jest całkiem zwyczajny chłopiec. Ari wyrusza samotnie ku swemu przeznaczeniu. W mroźnej krainie, nad którą świecą dwa księżyce, ludzie i zwierzęta od wieków żyją w przyjaźni. Jednak ostatnio zaczynają się…
Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Ilustracje Mariusz Andryszczyk
Seria Opowieści Świata Zorzy
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Format 140 x 200 mm
Więcej szczegółów

Odwieczna harmonia została naruszona. Jedyną nadzieją na ocalenie świata Zorzy jest całkiem zwyczajny chłopiec. Ari wyrusza samotnie ku swemu przeznaczeniu.

W mroźnej krainie, nad którą świecą dwa księżyce, ludzie i zwierzęta od wieków żyją w przyjaźni. Jednak ostatnio zaczynają się dziać niepokojące rzeczy. Jest coraz zimniej, śnieżne krowy linieją, w jeziorach i morzu brakuje ryb, pod lodem zaś czai się zło. A najgorsze jest to, że Zorza… umiera.

Jedenastoletni Ari udaje się w daleką, pełną niebezpieczeństw podróż. Zanim odkryje mroczną tajemnicę, na swojej drodze spotka nowych przyjaciół oraz przeżyje coś, co na zawsze odmieni jego życie.

Karolina Lewestam, autorka m.in. bestsellerowej „Małej Księżniczki”, powraca – tym razem z powieścią fantasy. „Silla” to pierwszy tom nowej serii, w której czytelnicy i czytelniczki przeniosą się do wspaniałego i zaskakującego świata Zorzy, pełnego gadających niedźwiedzi, wilków, fok oraz Czarnych Ptaków. Piękno tej baśniowej krainy mistrzowsko oddał Mariusz Andryszczyk, którego czytelnicy pamiętają z ilustracji do książek takich jak „Lolek”, „Rutka” czy „Przyjaciel Północy”.

O autorze

Karolina Lewestam

Karolina Lewestam - filozofka, pisarka, publicystka; związana z redakcją magazynu „Pismo”. Wielokrotnie nominowana do nagrody Grand Press. Autorka książki dla dzieci „Mała Księżniczka” (WAB)  oraz zbioru esejów „Pasterze smoków. Rodzice kontra świat” (Czarne). W Wydawnictwie Agora dla dzieci opublikowała baśń fantasy pt. "Silla" - pierwszy tom serii  Opowieści świata Zorzy. 

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Format 140 x 200 mm
Liczba stron 336
Data premiery 22.02.2023
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326840630