Cezary Harasimowicz Tygrys (wersja z autografem)

Niezwykła opowieść o dzikich zwierzętach, dobrych i złych ludziach oraz o tym, co najcenniejsze – wolności. Tigre jest gwiazdą cyrku Paradiso. Jego popisowe skoki przez płonącą obręcz oklaskują co wieczór tłumy widzów. Gdy któregoś dnia tygrys się buntuje, dyrektor cyrku…
Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Seria Zwierzaki
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Format 165 x 216 mm
Więcej szczegółów

Niezwykła opowieść o dzikich zwierzętach, dobrych i złych ludziach oraz o tym, co najcenniejsze – wolności.

Tigre jest gwiazdą cyrku Paradiso. Jego popisowe skoki przez płonącą obręcz oklaskują co wieczór tłumy widzów. Gdy któregoś dnia tygrys się buntuje, dyrektor cyrku postanawia go sprzedać…
Tak zaczyna się historia, której inspiracją były prawdziwe wydarzenia: zatrzymanie w 2019 roku nielegalnego transportu tygrysów na granicy polsko-białoruskiej. A także postać Ewy Zgrabczyńskiej, dyrektorki zoo w Poznaniu, która ruszyła zwierzętom na ratunek.

„Każdy siedzi w jakiejś klatce i trzeba, żeby z tej klatki kiedyś uciekł”.

Poetycki język Cezarego Harasimowicza i poruszające ilustracje Marty Kurczewskiej – duetu znanego młodym czytelnikom z „Mirabelki” – sprawią, że historia tygrysa pozostanie w Waszych sercach na zawsze.

O autorze

Cezary Harasimowicz

Cezary Harasimowicz – pisarz, dramaturg, scenarzysta, aktor. Autor scenariuszy do kilkunastu filmów i seriali, m.in. „300 mil do nieba”, „Bandyta”, „Daleko od okna”, „Żyć nie umierać”, Ekstradycja 3”, „Przeprowadzki”. Jest także autorem powieści "Saga, czyli filiżanka, której nie ma", "Mirabelka", "Była sobie miłość", "Tajemnica Iny", „Testament, czyli opowieść o Tadeuszu Kościuszce słowami jego ordynansa, syna afrykańskiego księcia Agrippy Hulla”. Jest także laureatem wielu nagród, w tym Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy (za „Mirabelkę”) oraz amerykańskiej nagrody Hartley-Merrill Prize (za scenariusz do „Bandyty”). Jego opowiadanie „Okno, takie w sam raz”, zilustrowane przez Martę Kurczewską znalazło się w charytatywnym projekcie literackim „Wszystkie kolory świata”. Dla Wydawnictwa Agora dla dzieci napisał książkę "Tygrys" (seria Zwierzaki) zilustrowaną przez Martę Kurczewską.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Format 165 x 216 mm
Liczba stron 160
Data premiery 12.10.2022
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326839696

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 4.5MB, MOBI - 4.3MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
ISBN 978-83-268-4054-8

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 196.7MB
Zabezpieczenie brak
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
ISBN 978-83-268-4074-6