bercia i orson

8 grudnia 2021

Bercia i Orson - nowa książka Tomasza Samojlika i Eli Wasiuczyńskiej

Już jest! Nowa książka Tomasza Samojlika!

Udostępnij post
bercia i orson

Tomasz Samojlik i Ela Wasiuczyńska znów zachwycają w kolejnej wspólnej książce w Serii Zwierzaki! 

Zachowaj spokój i pokochaj niedźwiedzie!

Bercia i Orson to małe niedźwiadki. Uwielbiają brykać, poznawać świat i wtulać się w futro mamy.

Niedźwiedzica Turi wędruje z nimi po lesie, próbując znaleźć swoim maluchom bezpieczne miejsce do życia. A nie jest to łatwe zadanie, kiedy wszędzie czuć zapach człowieka. Jak on pachnie? Tego niedźwiadki jeszcze nie wiedzą. Już wkrótce czeka je wielka przygoda i spotkanie z owianym złą sławą człowiekiem. Nawet niejednym! Poznają też innych barwnych mieszkańców lasu, a przy okazji pomogą rozwiązać iście kryminalną zagadkę.

Najnowsza książka Tomasza Samojlika i Eli Wasiuczyńskiej to już to już szósty tytuł, który pojawia się w naszej Serii Zwierzaki.

„Bercia i Orson” to mądra i ciepła opowieść o dzikich zwierzętach i ich niełatwym sąsiedztwie z ludźmi. To też pełna zwrotów akcji historia detektywistyczna, która wciągnie wszystkie dzieci uwielbiające zagadki. A między jej wierszami Tomasz Samojlik, spec od puszczy, przemyca sporo wiedzy przyrodniczej.

Pachnące lasem ilustracje do „Berci i Orsona” stworzyła Elżbieta Wasiuczyńska. Młodsi czytelnicy i  ich rodzice doskonale znają Ją z licznych publikacji dla dzieci, choćby z „Ambarasa” Tomasza Samojlika, czy „Zoo” Jarosława Mikołajewskiego.

O serii Zwierzaki

Prezentowane w serii wciągające historie o przygodach dzikich zwierząt są okazją, by przekazać młodym czytelnikom nieco wiedzy przyrodniczej. A także, by zainspirować ich do przemyśleń na temat uniwersalnych wartości.
Do tej pory w serii Zwierzaki ukazały się książki: „Lolek” Adama Wajraka, „Ambaras” i „Tarmosia” Tomasza Samojlika, „Wojtek” Wojciecha Mikołuszki oraz „Dzik Dzikus” Krzysztofa Łapińskiego.