22 grudnia 2021

„O, choroba” z nagrodą Dobre Strony i wyróżnieniem w konkursie Książka Roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY

Nasza książka-cegiełka nagradzana w kolejnych konkursach!

Udostępnij post
Stworzony charytatywnie przez Bogusia Janiszewskiego i Maksa Skorwidera komiks „O, choroba” spotyka się z uznaniem środowiska ilustrowanej książki dla dzieci i młodzieży. Wydana pod koniec września przez Wydawnictwa Agora dla dzieci i Fundację ISKIERKA publikacja jest odważną powieścią graficzną, pomagającą zrozumieć i oswoić trudny temat choroby nowotworowej. A jednocześnie niesie realną pomoc dzieciom chorującym na raka.

Prestiżowe wyróżnienia

2 grudnia, podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek, Wydawnictwo Agora dla dzieci zostało uhonorowane nagrodą edytorską DOBRE STRONY za wysoką jakość edytorską projektu „O, choroba”.

Nagrodę w imieniu wydawnictwa odebrał ilustrator książki – Max Skorwider.

O, choroba

20 grudnia odbyło się ogłoszenie wyników konkursu Książka Roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY – jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych polskich nagród w środowisku książki dla dzieci i młodzieży.

„O, choroba” otrzymała wyróżnienie w kategorii graficznej. Uhonorowanie komiksu w konkursie PS IBBY potwierdza wysoką jakość artystyczną i edytorską wspólnej, charytatywnej publikacji Bogusia Janiszewskiego i Maksa Skorwidera.

Do nagrody w konkursie Książka Roku 2021 PS IBBY nominowana byłą również wydana przez Wydawnictwo Agora dla dzieci książka „Razem. w stadzie, ławicy i chmarze” Joanny Rzezak.

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami tegorocznej edycji konkursu

CEL AKCJI CHARYTATYWNEJ

Dochód ze sprzedaży książki „O, choroba” przeznaczony jest na wsparcie psychologiczne dla dzieci chorobą nowotworową i ich rodzin – podopiecznych Fundacji ISKIERKA.

Zebrane środki umożliwią zapewnienie dodatkowego dostępu do pomocy psychologicznej, szczególnie w sytuacji pandemii i obostrzeń z niej wynikających. To indywidualne interwencje kryzysowe, konsultacje psychologiczne oraz terapie krótkoterminowe podopiecznych fundacji i ich rodzin, Pomoc udzielana będzie zarówno w trakcie leczenia, po jego zakończeniu, jak i dla rodziców po stracie dziecka.

Taka pomoc umożliwia usprawnienie funkcjonowania dziecka w procesie leczenia. Daje również możliwość rozładowania negatywnych emocji oraz możliwość ograniczenia negatywnych, psychologicznych następstw choroby nowotworowej, także jego rodziny i najbliższych.

WSPARCIE AKCJI CHARYTATYWNEJ

Sponsorami publikacji są firmy: Voxel, Anbud, Amgen, Exorigo UPOS, The Software House, Sordrew

Partner akcji: Empik

Wsparcie zaoferowały również stale współpracujące z Wydawnictwem Agora firmy: Platon, OSDW Azymut, Ateneum, Świat Książki TaniaKsiążka.pl, Bonito.pl, Czytam.pl, Gandalf.pl, jak i liczne księgarnie stacjonarne i instytucje.

Książka dostępna w cenie 35 zł.