2 stycznia 2023

Detektyw Wróbel – nowy komiks dla dzieci autorstwa Tomasza Samojlika i Adama Wajraka

Premiera 25 stycznia

Udostępnij post

Naszą pierwszą premierą 2023 roku będzie „Detektyw Wróbel i złamane pióro”, nowy komiks dla dzieci autorstwa najfajniejszego duetu przyrodników z Puszczy Białowieskiej

Przyrodnicze komiksyTomasza Samojlika i Adama Wajraka

 

Długo czekaliśmy na nowy komiks dla dzieci naszych ulubionych Panów od Przyrody… Od czasu wydania ostatniego tomu trylogii o Umarłym Lesie („Umarły Las„, „Nieumarły Las„, „Zew Padliny„) minęło kilka lat. Brawurowe przygody ptaków z Puszczy Białowieskiej zdążyły podbić serca wielu młodszych i starszych czytelników. No bo jak tu nie pokochać odjechanego westernu o dzięciołach, sowach, szpakach, kornikach i śluzowcach? A przy okazji poznawać niezwykłą złożoność biologiczną dzikiej puszczy? Na szczęście wkrótce będziemy mogli się cieszyć całkiem nowym przyrodniczym projektem komiksowym! „Detektyw Wróbel i złamane pióro” to pierwsza część nowego cyklu dla dzieci, które uwielbiają detektywistyczne zagadki, dzikie zwierzęta i dużą dawkę humoru.

Detektyw Wróbel i Kryminalne Zagadki Wielkiego Miasta

Detektyw Wrobel - rys.

Tym razem Tomasz Samojlik i Adam Wajrak postawili na nowe środowisko, nową konwencję i nowy ważny i aktualny problem do poruszenia. Akcja książki „Detektyw Wróbel i złamane pióro” dzieje się nie w prastarej puszczy, a w wielkim mieście. Podczas gdy Umarły Las grał konwekcją westernu, teraz czytelnicy otrzymają rasową powieść kryminalną. Z pewnością polubimy nowych bohaterów, ale też pojawiać się będą postaci znane z poprzednich komiksów!

Detektyw Wróbel - rys. 2

Ptasi bohaterowie

Wróble, gołębie, mewy, rybitwy, pustułki, sokoły, sroki, wrony, gawrony. Te i wiele innych znajomych gatunków ptaków znajdziecie w komiksie „Detektyw Wróbel i złamane pióro”. Dzięki zdjęciom i opowieściom Adama Wajraka dowiemy się, co porabiają w mieście, skąd się tu wzięły, gdzie można je zaobserwować. Natomiast dzięki wartkiej przygodowej akcji, zabawnym dialogom i rysunkom Tomasza Samojlika nabyta w trakcie lektury wiedza ornitologiczna sama nam wskoczy do głowy!

Aby w mieście żyło się lepiej

Jaki jest motyw przewodni i przesłanie nowego komiksu dla dzieci? W serii o Umarłym Lesie było to pokazanie jak wielką wartością jest las w stanie naturalnym, bez niepotrzebnej ingerencji człowieka. „Detektyw Wróbel” pomaga zrozumieć środowisko miejskich ptaków, uświadamiając czytelnikom, jak nieprzemyślane ludzkie działania mogą zagrażać życiu ptaków. Jakie to pułapki czyhają na naszych skrzydlatych bohaterów? Nie chcemy zdradzać zbyt wiele, by nie zepsuć Wam przyjemności z czytania.

Detektyw Wrobel_komiks_rozkladowka5

Detektyw Wrobel-komiks-rozkladowka_6

Detektyw Wrobel-komiks-rozkladowka7

Premiera książki już 25 stycznia!

Komiks polecają: Crazy Nauka, Strefa Czytacza, Czytam To oraz Fundacja Szklane Pułapki