13 listopada 2023

"Kleks. Nowy początek" - książka stworzona na postawie filmu "Akademia Pana Kleksa" już w przedsprzedaży!

Kleks. Nowy początek - książka na bazie filmu "Akademia Pana Kleksa" już niedługo w księgarniach!

Udostępnij post

Zamiast gramatyki: aleliminacja, a w miejsce arytmetyki – działania na piegach. Tym razem to nie Adaś, a Ada zaczyna edukację w najbardziej bajkowej Akademii świata. Dziewczynka pozna świat magii, odkryje tajemniczą przeszłość swojej rodziny i poczuje nieposkromioną siłę wyobraźni! „Kleks. Nowy początek” to książka stworzona na podstawie filmu w reżyserii Macieja Kawulskiego „Akademia Pana Kleksa”.

Ada Niezgódka  w dniu jej dwunastych urodzin spodziewa się co najwyżej imprezy-niespodzianki. Nic z tego. Czeka ją coś znacznie lepszego! Dziewczynkę odwiedza bowiem gadający szpak Mateusz i wręcza jej tajemnicze zaproszenie. Ada, początkowo podejrzliwa, przenosi się do Akademii Pana Kleksa, gdzie poznaje jej legendarnego dyrektora, Ambrożego Kleksa. W tej magicznej, bajkowej szkole pozna nowych przyjaciół, których będzie musiała ochronić przed wielkim niebezpieczeństwem. Odkryje też swój talent do rozwiązywania problemów podobno nierozwiązywalnych i godzenia ze sobą zwaśnionych stron.

13 listopada ruszyła przedsprzedaż książki „Kleks. Nowy początek” – można ją już zamawiać na Kulturalnysklep.pl. Ta naprawdę wyjątkowa powieść jest lekturą obowiązkową w te święta!

Już niedługo w kinach!

Stworzona na podstawie filmu „Akademia pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego powieść porwie czytelnika na nowo w czarodziejski świat wykreowany przez Jana Brzechwę. Długo wyczekiwany film na ekrany kin trafi 5 stycznia. Jednakże niecierpliwi widzowie mogą spodziewać się świątecznego prezentu – pierwsze pokazy przedpremierowe „Akademii pana Kleksa” wystartują już 25 grudnia!

W nowej adaptacji bajki Jana Brzechwy główną rolę – Ady Niezgódki – gra Antonina Litwiniak. W rolę legendarnego Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot, którego na swego następcę namaścił sam Piotr Fronczewski. Ponadto na ekranie zobaczymy też m.in. Danutę Stenkę i Agnieszkę Grochowską.

Powieść polecają:

Wiele się w Akademii pozmieniało. Nowi uczniowie (i uczennice!), jeszcze bardziej niesamowite lekcje, a i sam profesor jakby młodszy. Na szczęście niezmienne pozostały wyobraźnia, która ma wielką moc, i magia, dzięki której słynna szkoła wciąż jest najbardziej niezwykłym miejscem w świecie bajek. Oto nowy Kleks na nowe czasy!

– Piotr Fronczewski

Lekcje empatii, harmonii czy aleliminacji powinny odbywać się w każdej szkole. Zapraszam was do Akademii pana Kleksa, w której nauczyciel jest przyjacielem, a marzeń nie wolno się bać!

– Tomasz Kot