17 maja 2024

"Kocia Szajka i zaginione bajki" - kolejny tom bestsellerowej serii!

Kocia Szajka i Reksio- pies z kotem z najlepszym wydaniu.

Udostępnij post

Przybij piątkę Kociej Szajce i daj się porwać detektywistycznej przygodzie! Już od 15 maja w księgarniach.

Nie ma to jak deszczowe popołudnia. Koty wylegują się po kątach, popijają kakao z mysią posypką i oglądają kreskówki z Reksiem, ale zaraz… Czyżby w jednym z filmów występował tata Morfeusza?! Szczurza twarz, co za odkrycie!

Koci detektywi ruszają do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, by wspomóc przyjaciela w odkrywaniu rodzinnych korzeni. Tymczasem na miejscu okazuje się, że ktoś ukradł bajki z Reksiem! Kto i w jakim celu dopuścił się tak zuchwałego czynu? Czy filmy trafiły na czarny rynek w kocim internecie? Śledztwo musi być prowadzone dyskretnie, żeby nie siać paniki wśród fanów psiego celebryty. Żegnaj, spokoju, Kocia Szajka znów ma łapy pełne roboty!

Akcja książek z serii „Kocia Szajka” rozgrywa się w Cieszynie, tętniącym życiem i pełnym niespodzianek mieście leżącym na pograniczu polsko-czeskim. Miejscowe koty, o mocnym charakterze i dużej fantazji, pomagają policji w rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek.

Z czasem, w poszukiwaniu kolejnych detektywistycznych wyzwań, Kocia Szajka rusza do innych ciekawych miast na mapie Polski i świata. Ich pierwszym przystankiem jest Toruń, kolejnymi pełna tajemnic Wenecja i Bielsko- Biała.

Inspiracją do powstania serii były bajki na zamówienie, opowiadane przez Agatę Romaniuk na fejsbukowej grupie Wieczorynka przez cały wiosenny lockdown 2020 roku. Autorka spełniała życzenia dzieci, improwizując opowieści wokół zgłoszonych jej tematów – przygody kotów Loli i Komandosa, okazały się tak wciągające, że musiała powstać z nich książka. Ilustracje stworzyła Malwina Hajduk, projektantka książek, plakatów i wydarzeń artystycznych.

Partnerzy książki:
Czas Dzieci  
Lubimy czytać
Aktywne czytanie
Zabawkowicz.pl
Studio Filmów Rysunkowych

Książka bierze udział w akcji
TATA TEŻ CZYTA 2024