24 kwietnia 2024

"Książka o górach". Wespnij się na szczyt z wydawnictwem Agora dla Dzieci! Nowa książka Robba Maciąga już w księgarniach.

Nie tylko dla przyszłych himalaistów!

Udostępnij post

Poznaj tajniki wspinaczki wysokogórskiej z tym fascynującym przewodnikiem dla młodych miłośników gór. „Książka o górach” od 24 kwietnia w księgarniach!

Cześć, człowieku gór! Nie ma znaczenia, czy jesteś dziewczyną, chłopakiem, dzieckiem czy dorosłym. Wszyscy ludzie gór są dla siebie przyjaciółmi i mówią sobie po imieniu. Czy wiesz, że jedna czwarta całego lądu na Ziemi to góry? Wyobraź sobie, że 100 tysięcy szczytów wciąż nie ma nazwy – nikt na nich nie był. Czyżby czekały na ciebie? A może zamiast zdobywać, wolisz wędrować po graniach i dolinach lub śmigać po ośnieżonych stokach? Też wspaniale. W górach jest miejsce dla każdego. Robb Maciąg – doświadczony podróżnik – zaprasza cię na wyprawę, podczas której dowiesz się między innymi, co to jest szpej, jak wspinać się w spódnicy i czy można zjechać na nartach z ośmiotysięcznika. Poznasz też niezwykłych i barwnych ludzi, dzięki którym góry stały się nam wszystkim trochę bliższe.

„Książka o górach” jest polecana przez:

„Turyści po przyjściu do schroniska siadają razem przy długim stole. Nie ma znaczenia, czy się znają, skąd pochodzą i dokąd zmierzają – tutaj są wspólnotą. 

Tak działa magia gór, którą Robb Maciąg zgłębia w tej książce. Po lekturze kolejnych stron, nabierzecie ochoty by ruszyć w drogę i odnaleźć swoją własną historię zapisaną na górskim szlaku!”
Marta Krzeptowska, kierowniczka Schroniska Górskiego PTTK w dolinie Pięciu Stawów Polskich, założycielka 5+ Szkoły Górskiej 

Inne opinie na temat pozycji „Książka o górach”:

„Miałem dużo szczęścia, bo pierwsze kroki w górach stawiałem w towarzystwie starszego brata, wtedy już ratownika TOPR. Pierwsze zjazdy w Tatrach, wspinaczki były dla mnie bardzo ekscytujące i niesamowite. Nie każdy ma tyle szczęścia, dlatego jeśli myślicie o tym, by wybrać się w góry, to warto przeczytać tę książkę. Znajdziecie w niej mnóstwo praktycznych wskazówek. I pamiętajcie – bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu:)”
Andrzej Bargiel, skialpinista