2 sierpnia 2021

„Razem. W stadzie, ławicy i chmarze”

Premiera 11 sierpnia

Udostępnij post

„Razem. W stadzie, ławicy i chmarze” – spójrzcie na zwierzęta i przekonajcie się, jak dobrze być RAZEM.

Szkoła szpiegów na wakacjach okładka

Flamingi i motyle, słonie i szpaki, śledzie czy pingwiny. Dlaczego różne gatunki zwierząt łączą się w stada? Co zyskują dzięki życiu w grupie? I czego my, ludzie, możemy się od nich nauczyć? Tego wszystkiego dowiecie się tego z najnowszej książki Joanny Rzezak pt. „Razem. W stadzie, ławicy i chmarze.”

Przyrodniczym ciekawostkom z życia dzikich zwierząt towarzyszą zjawiskowe, barwne ilustracje, stworzone przez autorkę z wykorzystaniem oryginalnej techniki graficznej. Dlatego ten spektakularnie duży, artystycznie ilustrowany album dla dzieci zachwyci nie tylko młodszych pasjonatów przyrody, ale i ceniących wysmakowaną grafikę rodziców.

Książka „Razem. W stadzie, ławicy i chmarze.” Joanny Rzezak wcześniej ukazała się we Francji, Włoszech i Hiszpanii. Teraz trafia w ręce polskich czytelników, zachęcając do bliższego poznania fascynującego świata zwierząt i docenienia mądrości Matki Natury.

Premiera: 11 sierpnia 2021

O autorce

Joanna Rzezak to ilustratorka i projektantka graficzna na stale mieszkająca w Paryżu. Ponieważ od lat współpracuje z Wydawnictwem Agora, zapewne znacie Jej ilustracje z takich dziecięcych tytułów jak „Bozie, czyli jak wygląda Bóg” Karoliny Oponowicz, czy przyrodniczych książek Wojciecha Mikołuszki („Wielkie przygody  świecie przyrody”, „Wielkie pytania małych ludzi”, „Wielkie eksperymenty dla małych ludzi”). Jest także autorką licznych okładek książek dla dorosłych („Mireczek”, „Zapach trawy”, „Beatlesi  Polsce”, „Tam, gdzie rozmawiają umarli” i in.)