szkoła szpiegów na wakacjach

6 lipca 2021

„Szkoła szpiegów na wakacjach” – drugi tom wystrzałowej serii szpiegowskiej dla dzieciaków

Premiera 14 lipca

Udostępnij post
szkoła szpiegów na wakacjach

„Szkoła szpiegów na wakacjach” to druga część porywającego cyklu powieści sensacyjnych dla młodych czytelniczek i czytelników.

Nastoletni as wywiadu i jego przyjaciele ze szkoły szpiegów powracają! Będzie się działo!

Szkoła szpiegów na wakacjach okładka

Nie tak miało wyglądać życie w szkole szpiegów. Po roku nauki w tajnej Akademii Szpiegostwa CIA nastoletni Benjamin Ripley ledwo trafia do tarczy (cud, że się nie postrzelił), z samoobroną idzie mu fatalnie, dobrze przynajmniej, że szyfry i kryptologia to jego mocna strona. Nie może doczekać się wakacji, ale nie dane będzie mu wypocząć. Okazuje się, że znów ściga go organizacja terrorystyczna Pająk.

Jak dobrze, że Ben ma po swojej stronie pewną wybitną szpieżkę – Erikę Hale. To zdecydowanie najsprawniejsza i najbystrzejsza przyszła tajna agentka w całej szkole, a przy okazji najmądrzejsza dziewczyna, jaką Benjamin kiedykolwiek spotkał. I choć świetnie się uzupełniają, status ich relacji mógłby brzmieć: „to skomplikowane”.

Druga część „Szkoły szpiegów” to nie jest książka dla grzecznych dziewczynek i chłopców. Świat tajnych agentów jest bezwzględny, dlatego żeby w nim przeżyć, potrzeba solidnej dawki sprytu, inteligencji, szczęścia i… zgranej ekipy, która poradzi sobie w każdej sytuacji.

O serii

Pełna zwrotów akcji, adrenaliny i humoru seria powieści sensacyjnych „Szkoła Szpiegów” przywodzi również na myśl wybuchową mieszankę Jamesa Bonda, Harry’ego Pottera, Różowej Pantery i Jasia Fasoli.  Dlatego właśnie wciąga od pierwszej strony, bawi do łez i uzależnia – zarówno dzieciaki, jak i ich rodziców. W USA cykl Stuarta Gibbsa jest jedną z najpoczytniejszych serii sensacyjnych dla nastolatków. A teraz Benowi Ripleyowi i jego przyjaciołom z Akademii Szpiegostwa w ich zwariowanych i pełnych niebezpieczeństw przygodach towarzyszyć mogą wreszcie czytelniczki i czytelnicy z Polski!

Książki z serii Szkoła szpiegów dostępne są również jako e-book oraz audiobook (czyta Mateusz Grydlik).

Polskie wydanie „Szkoły szpiegów” uzupełniają niewielkie, zabawne ilustracje autorstwa Mariusza Andryszczyka, dzięki którym książkę czyta się jeszcze przyjemniej! 

„Nie ma miejsca na nudę, zwłaszcza, że Gibbs fenomenalnie opowiada: napięcie i ekscytacja mieszają się z humorem i przekonaniem, że każdy z nas ma w sobie trochę Ripleya.” – Paulina Frankiewicz, księgarnia Do Dzieła

„ (…) szkolne perypetie, zabawne historie, wielkie emocje i detektywistyczne motywy. Do tego główny bohater, którego się uwielbia. Serio, Ben jest jak kremówki, każdy go lubi. Czytajcie, po stokroć warto!” – Marta Kowal, blog Ex-libris Marty

Szkoła Szpiegów okładka

Przygodę ze szpiegowską serią Stuarta Gibbsa zacznij od pierwszego tomu pt. „Szkoła szpiegów”

Wydawnictwo Agora dla Dzieci ostrzega:
„Szkoła szpiegów” Stuarta Gibbsa stanowi poważne zagrożenie, że dzieciaki rzucą swoje telefony w kąt i wreszcie zajmą się czytaniem!

O autorze: Stuart Gibbs jest autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży. Jego „Szkoła szpiegów” to jedna z najlepiej sprzedających się serii na liście „New York Timesa”. Ukończył studia biologiczne. Pracował w Zoo w Filadelfii, gdzie badał kapibary.