6 października 2017

Warto wpaść w TARAPATY! Prawdziwa przygoda czai się tuż za rogiem

Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa. Julka dobrze o tym wie. Ma jedenaście lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki...

Udostępnij post

Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa. Julka dobrze o tym wie. Ma jedenaście lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Tymczasem zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego zwariowany pies Pulpet. Niespodziewanie  dzieciakom wpada w ręce tajemniczy plan, prowadzący – jakże by inaczej – do skarbu. Zaczyna się niebezpieczna przygoda.Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka, i podejrzany pożeracz cukierków ananasowych. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Bez przyjaźni i współpracy dzieciaki nie mają szans wybrnąć z tarapatów.

Książka powstała w oparciu o scenariusz filmu „Tarapaty”: http://bit.ly/2tLwLbb

W obsadzie oprócz debiutujących Hanny Hryniewickiej i Jakuba Janoty-Bzowskiego m.in. Roma Gąsiorowska, Piotr Głowacki, Joanna Szczepkowska, Jadwiga Jankowska-Cieślak.

 

Wakacje bez kurateli rodziców, kryminalna zagadka i przyjaźń – tak wygląda krótki przepis na PRZYGODĘ i przyjemny dreszcz sensacji. Zabawna, niefrasobliwa fabuła przywołuje skojarzenie z klasycznymi lekturami ze szkoły nienacko-niziurskiej.  

Joanna Olech

 

O autorkach książki:

Marta Karwowska – reżyserka i scenarzystka „Tarapatów”. Absolwentka socjologii na UW i reżyserii w PWSTv iT w Łodzi. Mama Oli i Tomka.

Katarzyna Rygiel – autorka kryminałów, z wykształcenia archeolożka, mama dwóch żądnych przygód synów w wieku 7 i 10 lat.

To jedyne tarapaty, w które warto wpaść jeszcze raz! Obejrzyj trailer książki: http://bit.ly/2z2mRBE

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z AUTORKAMI KSIĄŻKI ORAZ Z HANIĄ I KUBĄ GRAJĄCYMI JULKĘ I OLKA W FILMIE „TARAPATY”. Rozmowę poprowadzi Joanna Olech. https://www.facebook.com/events/124395834885260/

Kup na kulturalnysklep.pl