11 października 2017

Premiera książki Adama Wajraka i Tomasza Samojlika „Nieumarły Las” oraz trasa autorska

11 października ukazała się druga część komiksowej opowieści o Puszczy Białowieskiej Adama Wajraka i Tomasza Samojlika. To świetny sposób na przekazanie dzieciom i młodzieży wiedzy o Puszczy...

Udostępnij post

11 października ukazała się druga część komiksowej opowieści o Puszczy Białowieskiej autorstwa Adama Wajraka i Tomasza Samojlika.To świetny sposób na przekazanie dzieciom i młodzieży wiedzy o Puszczy i gwarantowana rozrywka dla całej rodziny.

W ramach promocji książki autorzy wyruszają w trasę na spotkania z czytelnikami. Odwiedzą m.in Kraków, Warszawę, Poznań. Katowice, Rzeszów, Opole.

Pełen spis spotkań: http://wyborcza.pl/AkcjeSpecjalne/7,158810,22488607,adam-wajrak-i-tomasz-samojlik-ruszaja-w-trase.html

Czas odzyskać waszą Puszczę, dzięcioły!

Dzięcioły dały się wyprowadzić w pole szpakom. A właściwie wyprowadzić z Umarłego Lasu, puszczańskiego miasteczka na Dzikim Wschodzie. W czystym i równiutkim lesie gospodarczym żyje im się okropnie. Tęsknią za dziuplami, zgnilizną i próchnem. Ale skompromitowany szeryf Triko nie zamierza się poddawać! Ma pomysł, jak wykurzyć szpaki z Umarłego Lasu i umożliwić dzięciołom powrót do domu. Z pomocą przyjdzie mu waleczna dzięciolica Trida, zakręcony kowalik Bargiel, gang puszczyków i… korniki. Tylko czy uda im się razem zrealizować mrożący krew w żyłach plan? O tym dowiecie się z tej książki, drugiej opowieści o dzięciołach z puszczy na Dzikim Wschodzie. Stworzyli ją wspólnie dwaj mieszkańcy Puszczy Białowieskiej.

Co ten „wariat” Wajrak ze swoim sąsiadem Samojlikiem nawywijali! Ta historia rysowano-opowiadana dotrze do małych i dużych. Niech żyje Puszcza i jej obrońcy!
Dorota Wellman

Tomasz Samojlik – autor książek i komiksów dla dzieci, a także naukowiec z Instytutu Biologii Ssaków PAN, badacz historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej.

Adam Wajrak – dziennikarz piszący o przyrodzie, autor książek dla dzieci i dorosłych.

Książka dostępna na: kulturalnysklep.pl