agora dla dzieci

30 marca 2021

Wydawnictwo Agora dla dzieci

Nowa linia wydawnicza skierowana do najmłodszych

Udostępnij post
agora dla dzieci

2 kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji pragniemy oficjalnie ogłosić, że Wydawnictwo Agora powołało linię wydawniczą specjalizującą się w literaturze dziecięcej.

Wydawnictwo Agora od wielu lat z powodzeniem wydaje książki dla dzieci i młodzieży. „Lolek” Adama Wajraka, „Rutka” Joanny Fabickiej, popularnonaukowe książki Wojciecha Mikołuszki, przyrodnicze komiksy Tomasza Samojlika i Adama Wajraka, czy bestsellerowa „Szkoła bohaterów i bohaterek” Przemka Staronia – to tylko kilka przykładów naszych znakomicie przyjętych i popularnych książek dla młodych czytelniczek i czytelników.
Korzystając z wieloletniego doświadczenia, ośmieleni sukcesami, pełni nowych planów i pomysłów postanowiliśmy powołać nową linię wydawniczą. Teraz pod nazwą Wydawnictwo Agora dla dzieci intensyfikując nasze działania promocyjne i rozwijając ofertę wartościowych i inspirujących tytułów literatury dziecięcej dzielić się będziemy z młodymi czytelnikami, ich rodzicami i opiekunami radością czytania.

Na 2021 rok zaplanowaliśmy aż 12 premierowych tytułów, w tym dwie nowe serie detektywistyczne dla dzieci.

Naszym celem jest odkrywanie kolejnych dobrych, mądrych, pięknych i odważnych książek dla dzieci które będą gwarantować przyjemną lekturę i rozrywkę na wysokim poziomie,  rozbudzać naturalną dziecięcą ciekawość i wyobraźnię, oraz inspirować do bycia lepszym człowiekiem.

W ofercie Wydawnictwa Agory dla dzieci kładziemy nacisk na tematy bliskie naszemu sercu, dlatego nasze książki podejmują ważne tematy, promują empatię, przyjaźń, pasję przyrodniczą, szacunek do innych ludzi i otaczającego nas świata.

Nowe tytuły Wydawnictwa Agora dla dzieci

Już pod nowym logotypem Wydawnictwa Agora dla dzieci na rynku ukazała się książka Mirosława Wlekłego „Przygoda dzika Toniego Halika” z ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak. Ceniony reporter, autor bestsellerowej biografii „Tu byłem Tony Halik”, przybliża dzieciom postać słynnego polskiego podróżnika, fotografa i filmowca snując opowieść o jednej z jego niezwykłych przygód w sercu brazylijskiej selwy.

Niezwykle ważnym dla nas projektem jest stworzony wspólnie przez grupę 43 autorek i autorów, ilustratorek i ilustratorów literatury dziecięcej zbiór opowiadań „Wszystkie kolory świata”. Jesteśmy dumni, że twórcy postanowili zgłosić się właśnie do nas z propozycją wydania książki, która odwołując się do szacunku i empatii wspiera dzieci borykające się z przemocą i wykluczeniem ze względu na swoją odmienność. Wszyscy zaangażowani w powstanie książki twórcy, pracowali charytatywnie a dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na działanie całodobowej linii 116 111 – telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Właśnie ukazała się „Kocia szajka i zagadka znikających śledzi” Agaty Romaniuk – pierwszy tom nowej serii detektywistycznej z barwnymi kocimi bohaterami. Inspiracją do powstania kociego cyklu były bajki na zamówienie, opowiadane przez Autorkę na facebookowej grupie Wieczorynka w czasie wiosennego lockdownu 2020 roku. Agata Romaniuk spełniała życzenia dzieci, improwizując opowieści wokół zgłoszonych jej tematów – przygody kotów Loli i Komandosa, okazały się tak wciągające, że musiała powstać z nich książka. W tym roku ukażą się dwie kolejne części serii.

Plany na najbliższe miesiące

W kwietniu pojawi się „Tarmosia” Tomasza Samojlika, uwielbianego przez dzieci autora książek i komiksów przyrodniczych, pracującego na co dzień w Instytucie Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Zabawna i ciepła historia o borsuczej rodzinie to już  piąty tytuł naszej serii Zwierzaki, w której prezentujemy wciągające historie o przygodach dzikich zwierząt. To doskonała okazja, by młodym czytelnikom przekazać nieco wiedzy przyrodniczej oraz zainspirować ich do refleksji nad uniwersalnymi wartościami, jak przyjaźń, odpowiedzialność, sprawiedliwość.

Z okazji wydania „Tarmosi” poprzednie „zwierzęce” tytuły („Lolek”, „Ambaras” „Wojtek” i „Dzik dzikus”) stopniowo powracać będą do oferty już z nowym logo linii Wydawniczej Agora dla dzieci i pod oficjalnym znakiem serii Zwierzaki.

Na maj przygotowujemy ucztę dla starszych dzieciaków – pierwszą część szpiegowskiej serii „Szkoła szpiegów” Stuarta Gibbsa. Wartka akcja, pełne humoru dialogi i doskonała gra konwencją to przepis na sukces amerykańskiego autora, którego cykl o nieprawdopodobnych przygodach młodocianego agenta i jego przyjaciół z akademii szpiegów jest jednym z najlepiej sprzedających się serii w USA. Druga część serii ukaże się w lipcu.

A to dopiero początek! Oprócz nowych tytułów i nowych nazwisk w katalogu, obiecujemy powrót uwielbianych bohaterów (już pod nowym logotypem), kolejne historie stworzone przez naszych autorów i wiele, wiele miłych niespodzianek!

Promocją i działaniami PR dotyczącymi książek dla dzieci Wydawnictwa Agora opiekuje się Małgorzata Gałysz-Wróbel, która od lat związana jest z rynkiem książki dziecięcej.

Popularność książek dziecięcych Wydawnictwa Agora

Do naszych dotychczasowych książkowych przebojów należą pozycje napisane przez Adama Wajraka, które doczekały się wielu wznowień, a liczba ich sprzedanych egzemplarzy pozwala z nadzieją patrzeć na dorastające pokolenie młodych miłośników przyrody.

Oparta na prawdziwej historii poruszająca opowieść o psie, który nie miał w życiu łatwo, czyli „Lolek” (2017) to ponad 40 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. „Kuna za kaloryferem” (2011 i nowe wydanie z 2020), napisana wspólnie z Nurią Selvą zajmuje drugie miejsce na naszej liście przebojów z wynikiem 30 tysięcy sprzedanych egzemplarzy, a „Wielka księga prawdziwych tropicieli” (2018) – 24 tysiące.

Dużym przebojem okazała się skierowana do nastolatków „Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem” autorstwa Przemka Staronia,  Nauczyciela Roku 2018 i finalisty Global Teacher Prize 2020. Ten nietypowy filozoficzny poradnik trafił do 20 tys. czytelników choć na rynku pojawił się zaledwie 5 miesięcy temu.

Nasze książki zdobywają nagrody i nominacje w ważniejszych konkursach literackich (Książka Roku 2016 Polskiej Sekcji IBBY dla „Rutki” Joanny Fabickiej, wpisanie „Rutki” na listę białych Kruków – White Ravens 2017, Nagroda literacka m.st. Warszawa 2019 dla „Wojtka” Wojciecha Mikołuszki, nominacja dla „Lolka” do nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, nagroda XVII edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” dla „Lolka” Adama Wajraka i „Rutki” Joanny Fabickiej i in.).

Mamy ogromną nadzieję, że rozwijana przez nas oferta znacząco wpłynie na urozmaicenie rynku książki dziecięcej, a tytuły Wydawnictwa Agora dla dzieci na stałe zagoszczą w wielu domowych biblioteczkach, jak i szkolnych oraz bibliotecznych księgozbiorach.

Kontakt w sprawach promocyjnych:
Małgorzata Gałysz-Wróbel,
email: malgorzata.galysz@agora.pl
tel. 507 095 121

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco profili Wydawnictwa Agora dla dzieci na w mediach społecznościowych