wszystkie kolory świata

4 lutego 2021

Wszystkie kolory świata

Książka-cegiełka wspierająca szczytny cel

Udostępnij post
wszystkie kolory świata

Empatia, szacunek dla innych, tolerancja, sprzeciw wobec przemocy – rozmawiając z dziećmi na te tematy mamy szansę wspólnie stworzyć lepszy, bardziej otwarty na różnorodność świat!

„Wszystkie kolory świata” to książka która wspiera wszystkie dzieci, które kiedykolwiek i z jakiegokolwiek powodu spotkały się z wykluczeniem i szykanami. To książka, która daje siłę, otwiera serca i umysły.

Poznajcie historię niezwykłego okna, przez które można ujrzeć najpiękniejszy widok (ale tylko, jeśli będziemy tego naprawdę chcieli). Zapatrzcie się w piękną tęczę razem z  Joachimkiem, synem niezwykle praktycznego sołtysa. Trzymajcie kciuki za superbohatera, który jak każdy zwykły człowiek, potrzebuje, by uwierzono w jego umiejętności. 

Zbiór 20 różnorodnych utworów w i towarzyszących im ilustracji stworzyła całkowicie charytatywnie grupa znanych i lubianych twórców dla dzieci – autorek i autorów, ilustratorek i ilustratorów:

Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Barbara Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Daniel de Latour, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek.

Niezwykle mocną okładkę zawdzięczamy Pawłowi Pawlakowi. Inspirującym i bardzo osobistym słowem wstępnym opatrzył książkę Przemek Staroń. Książkę opracowała graficznie Dorota Nowacka, a przygotowaniem ilustracji do druku zajęła się Daria Szadkowska.
Charytatywny projekt wsparły także firmy Arctic Paper (dostawca papieru), drukarnia Perfekt oraz Empik – partner publikacji.

Jak pisze w przemowie Przemek Staroń: „Ta książka to punkt wyjścia do dyskusji i rozmów przy rodzinnych stołach, w salach szkolnych i wszelkich grupach. Do rozmawiania na zaspach i na rozstajach, na uroczyskach i w kąpieliskach, w kinie w Lublinie i z doskoku w Białymstoku. To jest zdecydowanie rzecz do czytania wspólnie. Do czytania rodzinnie. A jej miejsce jest w każdym domu”.

„Wszystkie kolory świata” to książka-cegiełka – dochód z jej sprzedaży przeznaczony zostanie na działanie Telefonu Zaufania dla Dzieci i młodzieży 116111 Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Książce partnerują: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Rzecznik Praw Obywatelskich, Empik. 

Autorem mocnej i pełnej kolorów okładki jest Paweł Pawlak.

Premiera: 16 lutego 2021 r.