18 października 2018

„Zew padliny” – Adam Wajrak i Tomasz Samojlik powracają z trzecią częścią kultowego komiksu

Tomasz Samojlik i Adam Wajrak powracają z trzecią częścią zwariowanej opowieści o dzięciołach z "Umarłego Lasu". "Zew padliny" w księgarniach od 31 października.

Udostępnij post

Tomasz Samojlik i Adam Wajrak powracają z trzecią częścią zwariowanej opowieści o dzięciołach z „Umarłego Lasu”.  „Zew padliny”, opowiada o tym, co się dzieje w lesie kiedy pojawia się padlina i wygląda na to, że będzie to..najohydniejsza książka roku! W księgarniach od 31 października.

W Umarłym Lesie poruszenie – w sąsiedztwie pojawiła się padlina! Kto żyw pędzi na darmowy obiad: sikory, sójki, kruki… A ile przy tym zamieszania i hałasu! Szeryf Triko postanawia zaprowadzić porządek. Kto to widział, żeby tak uprzykrzać życie innym ptakom z powodu jakiegoś truchła. Niestety, dzięcioł odkrywa, że to o wiele trudniejsze, niż mógłby przypuszczać. Potrzebny jest sprytny plan. Hmm, a gdyby tak skrzyknąć siedmiu wspaniałych i dużych padlinożerców?

O tym, jak mu się udała współpraca z nimi, i co z tego wynikło, dowiecie się z trzeciej części odjechanych przygód mieszkańców Umarłego Lasu.

Chociaż padlina bardzo śmierdzi i czasem okropnie wygląda, to i tak jest niesamowita. Wiem, co mówię, bo się w niej grzebałam. Bardzo polecam Wam tę książkę!

Nuria Selva, badaczka padlinożerców

Padlina. To brzmi paskudnie. Tymczasem w lesie staje się centrum życia towarzyskiego i przyczynkiem do fascynującej opowieści. Jestem pod wrażeniem.

Piotr Stanisławski, blog Crazy Nauka

Adam Wajrak – dziennikarz piszący o przyrodzie, autor książek dla dzieci i dorosłych.

Tomasz Samojlik – autor książek i komiksów dla dzieci, a także naukowiec z Instytutu Biologii Ssaków PAN, badacz historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej.

Zapraszamy na spotkania z autorami:

Prapremiera na 22. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie (Expo Kraków, ul. Galicyjska 9) – Tomasz Samojlik i Adam Wajrak będą podpisywać wszystkie książki z serii na stoisku Wydawnictwa Agora (A9, Hala Dunaj) w niedzielę 28 października w godzinach 12-15.

Spotkanie premierowe w Warszawie – 30 października (wtorek) godz. 18, siedziba Agory, ul. Czerska 8/10, wejście od ul. Czerniakowskiej. Wstęp wolny! https://www.facebook.com/events/2162751590629619

Dwie pierwsze książki z serii to „Umarły Las” i „Nieumarły Las”.

Patroni wydania: czasdzieci.pl, qlturka.pl, dobreksiazkidladzieci.pl, crazynauka.pl, podlaskie.travel, Kraków Miasto Literatury UNESCO

 

Zamów książki z serii %22Umarły Las%22