Katarzyna Rygiel, Marta Karwowska Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2

  • Seria:  
ODKRYJ MOC PRAWDZIWEJ PRZYJAŹNI W SZALONYM ŚLEDZTWIE Wernisaż w poznańskim Muzeum Narodowym ma być wielkim wydarzeniem, a jest... wielkim wybuchem. Na oczach publiczności eksploduje cenny obraz Moneta.. Tak się składa, że są przy tym Julka, Olek i pies Pulpet, trójka detektywów…
Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Ilustracje Marta Ruszkowska
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów

ODKRYJ MOC PRAWDZIWEJ PRZYJAŹNI W SZALONYM ŚLEDZTWIE

Wernisaż w poznańskim Muzeum Narodowym ma być wielkim wydarzeniem, a jest… wielkim wybuchem. Na oczach publiczności eksploduje cenny obraz Moneta.. Tak się składa, że są przy tym Julka, Olek i pies Pulpet, trójka detektywów znanych z książki i filmu „Tarapaty”. Oczywiście natychmiast zabierają się za rozwiązanie zagadki. W śledztwie towarzyszy im piękna i odważna Fela. Dzieciaki zabierają się za poszukiwanie pewnej tajemniczej Lucyny. Lata temu rzuciła na muzeum klątwę i wszystko wskazuje na to, że jest zamieszana w sprawę.

Jest taki rodzaj tarapatów, na które się czeka. To przygoda, pościg, ucieczka i kryminalna zagadka. Dodajmy zawiedzioną przyjaźń i koleżeńskie intrygi – i mamy przepis na prawdziwe kłopoty!

„Tarapaty” mają swoją wersję filmową. Bardzo lubię przeczytane książki porównywać z ich ekranizacją. Podczas lektury bohaterowie pojawiają się w mojej głowie. Nadaję im wygląd, wzrost, barwę głosu…A potem sięgam po film i sprawdzam, czy wszystko się zgadza. Tarapaty dostarczyły mi takiej frajdy. I wiecie co? Styka.

Joanna Olech

Książka powstała na podstawie scenariusza filmu „Tarapaty 2”. W rolach głównych Pola Król, Mia Goti, Kuba Janota – Bzowski a także Zbigniew Zamachowski, Joanna Szczepkowska, Sandra Korzeniak i Tomek Ziętek.

Ilustracje: Marta Ruszkowska.

O autorze

Katarzyna Rygiel

Współautorka powieści dla dzieci „Tarapaty” oraz „Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2”, które powstały na podstawie scenariuszy filmów Marty Karwowskiej. W 2017 roku była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii Literatura. Jej książka da dzieci „Strażnik Klejnotu” – pierwsza część cyklu inspirowanego historią i legendami Warszawy, zdobyła wyróżnienie literackie w konkursie Książka Roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY.

Marta Karwowska

Marta Karwowska - absolwentka wydziału reżyserii w PWSFTViT w Łodzi i Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Reżyserka filmów przygodowych dla dzieci "Tarapaty" i "Tarapaty 2".  Wraz z Katarzyną Rygiel napisała książki na podstawie scenariuszy swoich filmów. Obecnie, dla stacji Netflix, przygotowuje swoją trzecią fabułę - "Fanfik" według książki Natalii Osińskiej.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 312
Data premiery 12.08.2020
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326836060

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 3.8MB, MOBI - 4.1MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
ISBN 978-83-268-3376-2

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 468.5MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
ISBN 978-83-268-3618-3