Nowość

Adam Wajrak, Tomasz Samojlik Detektyw Wróbel i struty dziób (wersja z autografem)

DZIEJE SIĘ COŚ NIEDOBREGO, OBYWATELE PTAKI! W ponurym mieście zbrodni nikomu nie można ufać. Ktoś rozprowadza chodliwy towar — smakowite, ale śmiertelnie niebezpieczne jedzonko. Ptasia gangsterka przejmuje rządy w okolicy. W kryminalny proceder zamieszane są nawet gołębie służby porządkowe. Jednak…
Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Seria Detektyw Wróbel
Oprawa zintegrowana
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Format 190 x 245 mm
Więcej szczegółów

DZIEJE SIĘ COŚ NIEDOBREGO, OBYWATELE PTAKI!

W ponurym mieście zbrodni nikomu nie można ufać. Ktoś rozprowadza chodliwy towar — smakowite, ale śmiertelnie niebezpieczne jedzonko. Ptasia gangsterka przejmuje rządy w okolicy. W kryminalny proceder zamieszane są nawet gołębie służby porządkowe. Jednak czy w podtruwaniu łakomych wróbli, gołębi, kaczek i łabędzi chodzi jedynie o chciwość? Wygląda na to, że skrzydlaci mieszkańcy mają przedziobane! Detektyw Wróbel musi działać szybko. I to inkoguto (to znaczy pod przykrywką).

Z pomocą detektywowi rusza jedna z poszkodowanych, kaczka Ananana. Czy zdążą ostrzec łakome ptaki przed niebezpieczeństwem i uratować miasto? Lećcie z nami!

Brawurowa akcja, skrzydlaci bohaterowie i skrzące dowcipem dialogi. Kolejna część przygód Detektyw Wróbla to niezwykły komiks łączący dobrą zabawę i edukację przyrodniczą, stworzony przez Tomasza Samojlika i Adama Wajraka — ulubionych przez dzieci i dorosłych przyrodników z Puszczy Białowieskiej.

O autorze

Adam Wajrak

Adam Wajrak - (ur. 1972) jest dziennikarzem związanym z „Gazetą Wyborczą” od początku jej istnienia. Zajmuje się tematyką przyrodniczą. Od 1997 roku mieszka w Teremiskach, wiosce położonej w Puszczy Białowieskiej, skąd pochodzą jego liczne korespondencje przyrodnicze. W 2006 roku zainicjował zbieranie podpisów pod petycją w sprawie obrony Doliny Rospudy, za cykl artykułów na ten temat otrzymał w 2007 roku Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego za najlepszy materiał dziennikarski, który wpłynął istotnie na życie Polaków. Jest również laureatem Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za tekst specjalistyczny (1998), otrzymał ponadto wyróżnienie Bohatera Europy przyznawane co roku przez amerykański tygodnik „Time” za obronę środowiska naturalnego (2005). Autor książek: "(Za)piski Wajraka" (1995), "Kuna za kaloryferem, czyli nasze przygody ze zwierzętami" - wraz z żoną Nurią Selvą Fernandez,  "Wielka księga prawdziwych tropicieli”, „To zwierzę mnie bierze”, "Zwierzaki Wajraka" i „Wilki”, serii przyrodniczych komiksów dla dzieci  "Umarły Las”, "Nieumarły Las" i "Zew Padliny"- wspólnie z Tomaszem Samojlikiem, powieści dla dzieci "Lolek" (seria Zwierzaki).  Wziął udział w książkowym projekcie  charytatywnym "Wszystkie kolory świata" pisząc opowiadanie pt. "Pan Iglicznia". W listopadzie ukaże się jego dawno wyczekiwana książka dla dorosłych pt. "Na północ. Jak pokochałem Arktykę". Prowadził w TVP2 program „Wajrak na tropie”, uruchomił autorski kanał na youtube „Tropem Wajraka”, jego nowe teksty ukazują się na bieżąco w serwisie wyborcza.pl/czystewajractwo. Poza podglądaniem zwierząt w Polsce, uwielbia wyprawy polarne.

Tomasz Samojlik

Tomasz Samojlik - uwielbiany twórca komiksów dla dzieci. Dla Wydawnictwa Agora napisał 3 książki z serii Zwierzaki: "Ambaras", "Tarmosia" oraz "Bercia i Orson". Wraz z Adamem Wajrakiem stworzył serie komiksowych opowieści o Puszczy Białowieskiej ("Umarły Las", "Nieumarły Las" i "Zew padliny") oraz perypetiach miejskich ptaków ("Detektyw Wróbel"). Wraz z ilustratorką Anią Grzyb tworzy serię dla przedszkolaków "Mała Tarmosia" ("Mała Tarmosia. Co w norze piszczy?, "Mała Tarmosia. Czy borsuki się bawią").

Na skróty

Inne książki autora

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Format 190 x 245 mm
Liczba stron 128
Data premiery 25.10.2023
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326841897

E-book

Liczba formatów 1 (PDF)
Rozmiar plików PDF - 46.9MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
ISBN 978-83-268-4416-4