Mirosław Wlekły Przygoda dzika Toniego Halika

  • Seria:  
Sto lat temu urodził się chłopiec, którego największym marzeniem było zostać Indianinem. W Płocku, gdzie chodził do szkoły, nikt nie brał jego planów na poważnie. A tymczasem wiele lat później ów chłopiec, już jako dorosły mężczyzna trafił do Ameryki Południowej…
Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Ilustracje Magdalena Kozieł-Nowak
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
Format 165 x 216 mm
Więcej szczegółów

Sto lat temu urodził się chłopiec, którego największym marzeniem było zostać Indianinem.

W Płocku, gdzie chodził do szkoły, nikt nie brał jego planów na poważnie. A tymczasem wiele lat później ów chłopiec, już jako dorosły mężczyzna trafił do Ameryki Południowej i razem z żoną wyruszył w niebezpieczną podróż do serca tropikalnego lasu w Brazylii. Był przekonany, że dotrze do Indian i że stanie się jednym z nich. Czy mu się to udało? Dołączcie do szalonej wyprawy Toniego i Pieret Halików! Poznacie szamana, zobaczycie różowe delfiny, niebieskie papugi, a nawet weźmiecie udział w indiańskiej bitwie!

Tony Halik niczego się nie bał, znał wszystkie języki świata, a przygód miał tyle, że trudno je zliczyć, w dodatku z każdej opresji wychodził cało. Niesamowity polski podróżnik, fotograf i filmowiec. Mieszkaniec Buenos Aires, Miasta Meksyk i Warszawy. Obywatel całego świata. Polacy pamiętają go z kultowego programu telewizyjnego „Pieprz i wanilia”, który prowadził razem z Elżbietą Dzikowską. Kilka lat temu jego postać przypomniał reporter Mirosław Wlekły w swojej bestsellerowej książce „Tu byłem. Tony Halik”. A niedawno do kin wszedł film dokumentalny o nim.

Teraz jego perypetie mogą też poznać (i pokochać) dzieci! Książkę wzbogacają wspaniałe ilustracje Magdy Kozieł – Nowak, dzięki którym świat Halika, Indian, brazylijskiej selwy i leśnych duchów ożywa na naszych oczach.

Fragment audiobooka „Przygoda dzika Toniego Halika” czyta Maciej Stuhr:

O autorze

Mirosław Wlekły

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiej Szkoły Reportażu. Autor m.in. takich książek jak: „All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”, “Tu byłem. Tony Halik”, „Raban! O kościele nie z tej ziemi”. Dla dzieci napisał dwie książki: "Przygoda dzika Toniego Halika" i "Jadą Haliki przez Ameryki", zilustrowane przez Magdalenę Kozieł-Nowak.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Format 165 x 216 mm
Liczba stron 128
Data premiery 20.01.2021
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326845819

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 7.2MB, MOBI - 7.4MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
ISBN 978-83-268-3422-6

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 192.7MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
ISBN 978-83-268-3649-7