Agnieszka Dąbrowska Za duży na bajki 2

  • Seria:  
Waldkowi raczej nie brakowało taty – dopóki ktoś nie spróbował go zastąpić U Waldka wszystko wydaje się iść w dobrym kierunku: jego gamingowe trio TWO KINGS AND QUEEN wygrywa jedno spotkanie za drugim, a ciotka Mariolka ograniczyła swoje szaleństwa do…
Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Ilustracje Marta Krzywicka
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2024
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów
ZDNB2_jezykpolski (PDF, 445kB) Pobierz

Waldkowi raczej nie brakowało taty – dopóki ktoś nie spróbował go zastąpić

U Waldka wszystko wydaje się iść w dobrym kierunku: jego gamingowe trio TWO KINGS AND QUEEN wygrywa jedno spotkanie za drugim, a ciotka Mariolka ograniczyła swoje szaleństwa do niezbędnego minimum. Co najważniejsze, mama jest już zdrowa. Niestety, poznała nowego chłopaka, Piotra. Ten mistrz sucharów i krindżu od początku działa Waldkowi na nerwy. Jego obecność zmusza go też do stawiania sobie niewygodnych pytań: gdzie jest jego prawdziwy tata? Podczas wyjazdu w Tatry nadarzy się okazja, żeby go poznać. Z pomocą najbliższych przyjaciół, Staszka i Delfiny, Waldek rusza, by uzyskać od niego odpowiedzi na swoje liczne pytania.

Kontynuacja uwielbianej powieści Agnieszki Dąbrowskiej wciąż wywołuje łzy, tak śmiechu, jak i wzruszenia. Ta pełna sytuacyjnego i językowego humoru powieść porusza tematy najważniejsze: rodziny, przyjaźni i stopniowego stawania się dorosłym.

„Za duży na bajki”, film w reżyserii Kristoffera Rusa na podstawie scenariusza Agnieszki Dąbrowskiej, okazał się być międzynarodowym hitem Netfliksa. Już 15 marca do kin wejdzie część druga tej historii.

Patroni książki: WP.PL, Czas Dzieci

O autorze

Agnieszka Dąbrowska

Pracowała jako socjoterapeutka dzieci i młodzieży, reporterka radiowa, copywriterka, nauczycielka, projektowała meble, ilustrowała książki oraz grała kozę i karczmarza w teatrze wędrownym, byle tylko nie utknąć na zawsze w jednym zawodzie, byle się nie nudzić. Obecnie nieustającą potrzebę zmiany zaspokaja pisaniem, głównie scenariuszy, bo daje jej ono możliwość bycia gdzie chce i kim chce.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 240
Data premiery 28.02.2024
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2024
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326843044