Agnieszka Dąbrowska Za duży na bajki

  • Seria:  
Zabawna historia o dorastaniu, wielkiej pasji i sile przyjaźni. A przy tym inspirująca opowieść o tym, co w życiu najważniejsze! Waldek ma swoje PIRYTETY: turniej gamingowy, kasa i psychofanki. Ma też szczęście, bo jego mama doskonale to rozumie. Wprawdzie jest…
Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Ilustracje Marta Krzywicka
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów

Zabawna historia o dorastaniu, wielkiej pasji i sile przyjaźni. A przy tym inspirująca opowieść o tym, co w życiu najważniejsze!

Waldek ma swoje PIRYTETY: turniej gamingowy, kasa i psychofanki. Ma też szczęście, bo jego mama doskonale to rozumie. Wprawdzie jest trochę nadopiekuńcza, ale mniejsza o to. Jego świat staje jednak na głowie, gdy mama musi nagle pójść do szpitala, a chłopcem ma się zająć szalona ciotka Mariolka. Wprowadza w jego życie nieznaną mu dotąd dyscyplinę, zmienia dietę na zdrową i zmusza do uprawiania sportów, których Waldek nie znosi. Jakby tego było mało, team Waldka się sypie, a wyjazd na wymarzony turniej wisi na włosku… Nie ma rady, Waldek będzie musiał stawić czoła wyzwaniom. Tylko czy potrafi?

W dobrych opowieściach możemy przejrzeć się jak w lustrze. A potem spojrzeć na swoje życie na nowo. Podobnie jak Waldek, każdy z nas potrzebuje czasami kogoś życzliwego, kto w odpowiednim momencie doda nam wiary w siebie i odwagi. Czytajcie, ta książka doda Wam mocy!

Karolina Gruszka, aktorka

Agnieszka Dąbrowska nie tworzy nierealnych światów zamieszkanych przez wymyślone postacie. Zaprasza za to młodych czytelników i czytelniczki na spotkanie z ich rówieśnikami, którzy mogliby być ich kumplami z klasy czy podwórka. Radości i smutki, rodzące się i wystawiane na próbę uczucia, a do tego chwile grozy i zadziwiające wydarzenia, z turniejem gamingowym w tle… Ta książka to idealna propozycja dla wielbicieli przygód, nieoczekiwanych zwrotów akcji i wyrazistych bohaterów. A charakteru postaciom Waldka i jego przyjaciół, ciotki Mariolki, mamy i dziadka swoimi ilustracjami dodała Marta Krzywicka.

Książkę polecają: WP.pl, Czas Dzieci.pl, Radio Złote Przeboje

Film „Za duży na bajki” w reżyserii Kristoffera Rusa, zrealizowany na podstawie scenariusza Agnieszki Dąbrowskiej, z doskonałymi rolami dziecięcych aktorów oraz Doroty Kolak, Karoliny Gruszki i Andrzeja Grabowskiego, w kinach od 18 marca!

O autorze

Agnieszka Dąbrowska

Pracowała jako socjoterapeutka dzieci i młodzieży, reporterka radiowa, copywriterka, nauczycielka, projektowała meble, ilustrowała książki oraz grała kozę i karczmarza w teatrze wędrownym, byle tylko nie utknąć na zawsze w jednym zawodzie, byle się nie nudzić. Obecnie nieustającą potrzebę zmiany zaspokaja pisaniem, głównie scenariuszy, bo daje jej ono możliwość bycia gdzie chce i kim chce.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 288
Data premiery 09.03.2022
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326838705

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 3.5MB, MOBI - 3.9MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
ISBN 978-83-268-3907-8

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 542.0MB
Zabezpieczenie brak
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
ISBN 978-83-268-3928-3