20 października 2023

Detektyw Wróbel powraca z nowymi przygodami - nowy komiks Tomasza Samojlika i Adama Wajraka!

Udostępnij post

Dobra zabawa, humor i nauka? To znaki rozpoznawcze ptasich komiksów dla dzieci autorstwa TOMASZA SAMOJLIKA i ADAMA WAJRAKA – naszych ulubionych przyrodników z Puszczy Białowieskiej!

„Detektyw Wróbel i struty dziób”, nowy tom przygód ambitnego ptasiego detektywa pokazuje, w jaki sposób niechcący szkodzimy łakomym wróbelkom, gołębiom, kawkom, czy naszym ulubionym kaczkom w parku. Ekologiczna misja przemycona pod postacią wciągającej przygodówki, z fantastycznymi bohaterami i skrzącymi dowcipem dialogami przemówi do każdego miłośnika przyrody od lat 6 w górę.

DZIEJE SIĘ COŚ NIEDOBREGO, OBYWATELE PTAKI!

W ponurym mieście zbrodni nikomu nie można ufać. Ktoś rozprowadza chodliwy towar — smakowite, ale śmiertelnie niebezpieczne jedzonko. Ptasia gangsterka przejmuje rządy w okolicy. W kryminalny proceder zamieszane są nawet gołębie służby porządkowe. Jednak czy w podtruwaniu łakomych wróbli, gołębi, kaczek i łabędzi chodzi jedynie o chciwość? Wygląda na to, że skrzydlaci mieszkańcy mają przedziobane! Detektyw Wróbel musi działać szybko. I to inkoguto (to znaczy pod przykrywką).

Z pomocą detektywowi rusza jedna z poszkodowanych, kaczka Ananana. Czy zdążą ostrzec łakome ptaki przed niebezpieczeństwem i uratować miasto? Lećcie z nami!

Kolejna część przygód Detektyw Wróbla to niezwykły komiks łączący dobrą zabawę i edukację przyrodniczą. Dowcipne dialogi i rysunki Tomasza Samojlika, uzupełniane przyrodniczymi gawędami i zdjęciami autorstwa Adama Wajraka to świetna propozycja dla czytelników od lat 6 do 106!

Książkę polecają: OTOP – Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, CrazyNauka.pl, LubimyCzytać.pl CzasDzieci.pl, StrefaCzytacza.pl, Literacka Kavka

Premiera książki: 25 października!

O poprzedniej części przygód Domikusia Wróbla przeczytacie tu.

Strefa Czytacza: Recenzja komiku „Detektyw Wróbel i struty dziób”