27 października 2023

Podsumowanie akcji O, Choroba! Miesiąc z ISKIERKĄ

Udostępnij post

Dziękujemy wszystkim bibliotekom, które dołączyły do akcji edukacyjnej O, Choroba – Miesiąc z ISKIERKĄ – zarówno Partnerom, jak i bibliotekom uczestniczącym.

Dzięki zaangażowaniu licznych bibliotekarek i bibliotekarzy ważny społecznie temat świadomości chorób nowotworowych u dzieci i ich wpływu na ich otoczenie zaistniał w przestrzeni kilkudziesięciu placówek bibliotecznych na terenie całej Polski. Ponadto, wiele z bibliotek skorzystało z okazji, by na preferencyjnych warunkach uzupełnić zbiory swoich placówek i filii o egzemplarze książki charytatywnej „O, Choroba” Bogusia Janiszewskiego i Maksa Skorwidera.

Na zakończenie akcji zaprosiliśmy na webinar z twórcami książki „O, choroba!” zorganizowany specjalnie z myślą o bibliotekarzach z placówek zgłoszonych do udziału w akcji.

Spotkanie można obejrzeć na kanale YT portalu Onkorodzice.pl:

W akcji O choroba! Miesiąc z ISKIERKĄ jako Partnerzy wsparły nas następujące instytucje:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w PoznaniuWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w BiałymstokuPedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w WarszawiePedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w KrakowiePomorska Biblioteka Pedagogiczna im. Gdańskiej Macierzy Szkolnej w GdańskuBiblioteka KrakówMiejska Biblioteka Publiczna w KatowicachMiejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w OpoluUrsynoteka – Biblioteka Publiczna im. Juliana Ursyn Niemcewicza.