6 września 2023

"Kocia Szajka i gondola przemytników"

Udostępnij post

Do stu tysięcy polnych myszy! Kocia Szajka rusza do… Wenecji!

„Kocia Szajka i gondola przemytników” to siódmy tom kociej serii detektywistycznej autorstwa Agaty Romaniuk z ilustracjami Malwiny Hajduk.

Ciao, amore! Tej jesieni miłość unosi się w powietrzu. Korzystając z romantycznej aury, Kocia Szajka pakuje walizki i rusza do Wenecji, włoskiego miasta poprzecinanego kanałami.

W planach są karnawałowe zabawy i popijanie kotoccino. Tymczasem Wenecja wita koty poważną sprawą kryminalną. Z palazzo Del Monte, ktoś wykrada drogocenne księgi i przemyca je za miasto.

Koci detektywi podejmują śledztwo. Czy w sprawę zamieszana jest mafia czarnych myszy? Kim jest Rato Rossini? I co oznacza pusty rękaw karnawałowego płaszcza? Do jasnej myszery, włoska draka rozkręca się na dobre!

Premiera najnowszej części Kociej Szajki już 27 września!


O serii Kocia Szajka
Akcja książek z serii Kocia Szajka rozgrywa się w Cieszynie. Miejscowe koty, o mocnym charakterze i dużej fantazji, pomagają policji w rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek. Z czasem, w poszukiwaniu kolejnych detektywistycznych wyzwań, Kocia Szajka rusza do innych miast na mapie Polski i świata.