Przygody Małej Tarmosi

17 sierpnia 2023

Poznaj przygody Małej Tarmosi

Udostępnij post
Przygody Małej Tarmosi

Nowa przyrodnicza seria dla dzieci w wieku przedszkolnym, autorstwa Tomasza Samojlika z ilustracjami Ani Grzyb.

Ulubiony przyrodnik, autor i rysownik książek dla dzieci powraca z historyjkami o Tarmosi – młodej borsuczce, znanej już czytelnikom z serii Zwierzaki – tym razem w wersji dla młodszych dzieci. Te ciepłe, napisane prostym językiem opowiadania pozwolą przedszkolakom przeżyć niezapomniane przygody i przy okazji poznać zwyczaje dzikich zwierząt.
Każda z części serii o Małej Tarmosi zawierać będzie propozycje prostych aktywności dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-5 lat), która uatrakcyjni lekturę książek.

Mała Tarmosia

Borsuczka Tarmosia mieszka w lesie z mamą, tatą i dziadkiem. Jest ciekawa świata, lubi zawierać nowe znajomości i uwielbia spać. Tylko jak tu zasnąć, kiedy poza pochrapywaniem dziadka, za ścianą słychać niepokojące dźwięki? Czy to możliwe, że w borsuczej norze straszy? A może nie ma się czego bać?

Las, w którym mieszka Tarmosia, kryje wiele tajemnic, a za każdym drzewem czeka przygoda. Tylko jak tu się bawić, kiedy rodzice wciąż mówią o obowiązkach… Czy dwie niesforne kuny i jedna mała szyszka pomogą rozwiązać ten problem?

Propozycje aktywności dla dzieci
Ilustracje Ania Grzyb
Ilustracje Ania Grzyb

Przygody Małej Tarmosi to kolejna po Precelku z „Kociej Szajki” seria dla mniejszych dzieci, w naszej ofercie. Kolejne części cyklu w przygotowaniu.

MATERIAŁY DO POBRANIA

Zachęcamy nauczycieli wychowania przedszkolnego, bibliotekarzy do skorzystania z naszych materiałów, które pomogą zorganizować zajęcia wokół książek z serii Mała Tarmosia: