30 października 2023

Kurzol. Strach się bać! - nowa część ksiązko-komiksu Bogusia Janiszewskiego i Nikoli Kucharskiej

Ruszajcie z Antkiem i Kurzolem do wnętrza organizmu, by odkryć, że strach ma wielkie oczy!

Udostępnij post

Seria o Kurzolu to brawurowe połączenie komiksu i tradycyjnej opowieści, która pomaga młodym czytelnikom oraz czytelniczkom zrozumieć, jak działa organizm i co zrobić, by miał się jak najlepiej. Tworzy ją niezrównany duet: pisarz Boguś Janiszewski i ilustratorka Nikola Kucharska.

W pierwszej części serii („Kurzol. Gdzie się podział sen?”) Antek i Kurzol ruszają za pomocą magicznej piątej klepki do wnętrza organizmu Antka, by odkryć, dlaczego chłopiec nie może zasnąć. W najnowszej części nasi niezwykli bohaterowie znów pojawiają się w ciele Antka, tym razem po to, by uporać się z lękiem.

Co dzieje się w Twoim ciele, gdy nerwy biorą górę? Strach się bać!

Gdy do pokoju Antka wjeżdża mama z odkurzaczem, robi się przerażająco. I dla Kurzola, którego największy koszmar może się za chwilę ziścić. I dla Antka, który jest o krok od utraty przyjaciela. Chłopiec proponuje Kurzolowi wycieczkę do wnętrza ogarniętego lękiem organizmu. Tam kapitanka Alina Adrenalina i generał Korti przejęli już dowodzenie… Co to oznacza dla człowieka i fantastycznego stworka? Jak rozpoznać, że zżera nas strach, i sobie z nim poradzić?

„Kurzol. Strach się bać!” to absurdalne poczucie humoru, brawurowa przygoda, dynamiczna akcja i przystępnie podana wiedza, która pomaga dzieciom zrozumieć co się z nimi dzieje w sytuacjach stresowych. Ale dodatkową zaletą jest też forma tego tytułu: połączenie tradycyjnej książki i komiksu pomaga początkującym czytelnikom odkryć przyjemność z samodzielnego czytania.

„Odważcie się przeczytać tę książkę, żeby przestać się bać”
Marcin Matych, Dr Nerwica

Dla dzieci w wieku 6-10+

Książkę polecają: Szkoła w Chmurze, Przemek Staroń, AktywneCzytanie.pl

Premiera: 8 listopada!

O poprzedniej części przygód Antka i Kurzola przeczytacie tu.