Silla

3 lutego 2023

Silla – pierwszy tom nowej serii fantasy autorstwa Karoliny Lewestam

Udostępnij post
Silla

Świat Zorzy to kraina groźna, piękna, cudowna. Pokryta wiecznym lodem, ale pełna życia, nadziei i prostoty. Tu losy człowieka i losy zwierząt są ściśle ze sobą związane. Towarzysząc chłopcu w jego wędrówce ku przeznaczeniu, czytelnicy krok po kroku poznają wierzenia, mitologię i magiczną moc spajającą ten niezwykły świat.

Odwieczna harmonia została naruszona. Jedyną nadzieją na ocalenie świata Zorzy jest całkiem zwyczajny chłopiec. Ari wyrusza samotnie ku swemu przeznaczeniu.

Ilustracje: Mariusz Andryszczyk

W mroźnej krainie, nad którą świecą dwa księżyce, ludzie i zwierzęta od wieków żyją w przyjaźni. Jednak ostatnio zaczynają się dziać niepokojące rzeczy. Jest coraz zimniej, śnieżne krowy linieją, w jeziorach i morzu brakuje ryb, pod lodem zaś czai się zło. A najgorsze jest to, że Zorza… umiera. Jedenastoletni Ari udaje się w daleką, pełną niebezpieczeństw podróż. Zanim odkryje mroczną tajemnicę, na swojej drodze spotka nowych przyjaciół oraz przeżyje coś, co na zawsze odmieni jego życie.

Ilustracje: Mariusz Andryszczyk
Ilustracje: Mariusz Andryszczyk

Z jednej strony przygodowa, z drugiej – metafizyczna opowieść o życiu we wszystkich jego zachwycających formach. Oraz o nadziei i miłości, które pomagają przetrwać największą ciemność. To magia w czystym wydaniu!

Ilustracje: Mariusz Andryszczyk

O Autorach:
Karolina Lewestam, filozofka, dziennikarka związana z redakcją PISMA. Autorka bestsellerowej „Małej Księżniczki” oraz „Pasterzy Smoków” daje się poznać z całkowicie nowej strony. „Silla” to pierwszy tom Jej nowej serii fantasy, w której czytelnicy i czytelniczki przeniosą się do wspaniałego i zaskakującego świata Zorzy, pełnego gadających niedźwiedzi, wilków, fok oraz Czarnych Ptaków.

Piękno tej baśniowej krainy mistrzowsko oddaje Mariusz Andryszczyk, którego czytelnicy pamiętają z ilustracji do książek takich jak Lolek, Rutka, Przyjaciel Północy, czy książki z serii Szkoła Szpiegów.

Książkę polecają: Przemek Staroń, Bardziej Lubię Książki, Czas Dzieci

Drugi tom serii Opowieści świata Zorzy – w przygotowaniu.
Dla czytelniczek i czytelników w wieku od 9 lat.