Adam Wajrak, Tomasz Samojlik Nieumarły las

Czas odzyskać waszą Puszczę, dzięcioły! Dzięcioły dały się wyprowadzić w pole szpakom. A właściwie wyprowadzić z Umarłego Lasu, puszczańskiego miasteczka na Dzikim Wschodzie. W czystym i równiutkim lesie gospodarczym żyje im się okropnie. Tęsknią za dziuplami, zgnilizną i próchnem. Ale…
Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Seria Seria Umarły Las
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2017
Format 190 x 245 mm
Więcej szczegółów

Czas odzyskać waszą Puszczę, dzięcioły!

Dzięcioły dały się wyprowadzić w pole szpakom. A właściwie wyprowadzić z Umarłego Lasu, puszczańskiego miasteczka na Dzikim Wschodzie. W czystym i równiutkim lesie gospodarczym żyje im się okropnie. Tęsknią za dziuplami, zgnilizną i próchnem. Ale skompromitowany szeryf Triko nie zamierza się poddawać! Ma pomysł, jak wykurzyć szpaki z Umarłego Lasu i umożliwić dzięciołom powrót do domu. Z pomocą przyjdzie mu waleczna dzięciolica Trida, zakręcony kowalik Bargiel, gang puszczyków i… korniki. Tylko czy uda im się razem zrealizować mrożący krew w żyłach plan? O tym dowiecie się z tej książki, drugiej opowieści o dzięciołach z puszczy na Dzikim Wschodzie. Stworzyli ją wspólnie dwaj sąsiedzi z Puszczy Białowieskiej.

Co ten 'wariat’ Wajrak ze swoim sąsiadem Samojlikiem nawywijali! Ta historia rysowano-opowiadana dotrze do małych i dużych. Niech żyje Puszcza i jej obrońcy!

Dorota Wellman

O autorze

Adam Wajrak

Adam Wajrak - (ur. 1972) jest dziennikarzem związanym z „Gazetą Wyborczą” od początku jej istnienia. Zajmuje się tematyką przyrodniczą. Od 1997 roku mieszka w Teremiskach, wiosce położonej w Puszczy Białowieskiej, skąd pochodzą jego liczne korespondencje przyrodnicze. W 2006 roku zainicjował zbieranie podpisów pod petycją w sprawie obrony Doliny Rospudy, za cykl artykułów na ten temat otrzymał w 2007 roku Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego za najlepszy materiał dziennikarski, który wpłynął istotnie na życie Polaków. Jest również laureatem Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za tekst specjalistyczny (1998), otrzymał ponadto wyróżnienie Bohatera Europy przyznawane co roku przez amerykański tygodnik „Time” za obronę środowiska naturalnego (2005). Autor książek: "(Za)piski Wajraka" (1995), "Kuna za kaloryferem, czyli nasze przygody ze zwierzętami" - wraz z żoną Nurią Selvą Fernandez,  "Wielka księga prawdziwych tropicieli”, „To zwierzę mnie bierze”, "Zwierzaki Wajraka" i „Wilki”, serii przyrodniczych komiksów dla dzieci  "Umarły Las”, "Nieumarły Las" i "Zew Padliny"- wspólnie z Tomaszem Samojlikiem, powieści dla dzieci "Lolek" (seria Zwierzaki).  Wziął udział w książkowym projekcie  charytatywnym "Wszystkie kolory świata" pisząc opowiadanie pt. "Pan Iglicznia". W listopadzie ukaże się jego dawno wyczekiwana książka dla dorosłych pt. "Na północ. Jak pokochałem Arktykę". Prowadził w TVP2 program „Wajrak na tropie”, uruchomił autorski kanał na youtube „Tropem Wajraka”, jego nowe teksty ukazują się na bieżąco w serwisie wyborcza.pl/czystewajractwo. Poza podglądaniem zwierząt w Polsce, uwielbia wyprawy polarne.

Tomasz Samojlik

Tomasz Samojlik - uwielbiany twórca komiksów dla dzieci. Dla Wydawnictwa Agora napisał 3 książki z serii Zwierzaki: "Ambaras", "Tarmosia" oraz "Bercia i Orson". Wraz z Adamem Wajrakiem stworzył serie komiksowych opowieści o Puszczy Białowieskiej ("Umarły Las", "Nieumarły Las" i "Zew padliny") oraz perypetiach miejskich ptaków ("Detektyw Wróbel"). Wraz z ilustratorką Anią Grzyb tworzy serię dla przedszkolaków "Mała Tarmosia" ("Mała Tarmosia. Co w norze piszczy?, "Mała Tarmosia. Czy borsuki się bawią").

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Format 190 x 245 mm
Liczba stron 128
Data premiery 11.10.2017
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2017
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326825712

E-book

Liczba formatów 1 (PDF)
Rozmiar plików PDF - 33.8MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2017
ISBN 978-83-268-2046-5